Donji Rahic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ekstrmni sport

2 posters

Go down

Ekstrmni sport Empty Ekstrmni sport

Postaj  Beba uto ruj 22, 2009 3:40 pm

Šta mislite kako se odluče na ovaj ekstremni sport,dali su imuni pa se udaraju mal te ne do smrti.
Beba
Beba
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ekstrmni sport Empty Re: Ekstrmni sport

Postaj  Stiv sub lis 31, 2009 7:19 pm

U kavezu mesar, učitelj i policajac
Prije opasne karijere, ultimat fajt borci radili su "normalne" poslove. U kavezu se tako bore bivši mesar, učitelj, policajac i opasni medicinski tehničar.

"Radio sam svašta. Bio sam poštar, tapetar, trgovački putnik, mesar, di džej... ali nigdje nisam bio srećan kao u ringu", rekao je Majkl Bisping, popularni britanski UFC borac, i dodao:

"Pokušao sam jedno vrijeme da živim normalnim životom, daleko od borbi i krvavih sukoba, ali nije to za mene."

Da se kojim slučajem našao u kavezu s najboljim svjetskim borcem Rusom Fedorom Emilianenkom, naslov u novinama sljedeći dan mogao bi vrlo lako da glasi "Ekonomista u kavezu namlatio poštara".

Rus je završio srednju ekonomsku školu, ali nikad nije radio u struci. Vrlo rano je otkrio svoj borilački talent. Kratko vrijeme radio je kao izbacivač u noćnim klubovima, a zatim se priključio ruskoj vojsci.

Najbolji hrvatski borac Mirko Filipović u Japanu je stekao zavidnu reputaciju upravo zahvaljujući svojoj struci. Japancima, naviknutim na rad i disciplinu, naročito se svidio naziv Kro Kop, te imidž djelioca pravde. Filipovićev primjer mogao je da slijedi i bivši američki policajac Forest Grifin.

Doskorašnji šampion u srednjoj kategoriji Rič Frenklin dugo je radio kao učitelj, pa čak i tokom borilačke karijere. Na kraju je,ipak učionicu žrtvovao na račun kaveza, ali osnovao je humanitarnu organizaciju koja pomaže siromašnoj djeci. Plemenitim poslom bavio se i Amir Sadolah. Rođeni Njujorčanin dugo vremena radio je kao medicinski tehničar.

"Lijepo je pomagati drugima. Cijenim ljude kao što je Opra Vinfri", izjavio je Sadolah.
Stiv
Stiv
Admin


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.