Donji Rahic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

prolaznikov kutak

+7
Holidej
Stiv
Beba
miki39
Anima
Lili
prolaznik
11 posters

Stranica 6 / 12. Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  Lili sri ruj 22, 2010 5:29 pm

Došao slovenski predstavnik u posjet Kini. Na aerodromu ga dočekao kineski premijer i upita ga :
-Koliko ima vas Slovenaca? Slovenac odgovori:
-Dva milijuna.
Na to će Kinez:
-Pa što niste svi došli?!

lol! lol!
Lili
Lili
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  miki39 pon ruj 27, 2010 5:38 pm

Lili je napisao/la:Došao slovenski predstavnik u posjet Kini. Na aerodromu ga dočekao kineski premijer i upita ga :
-Koliko ima vas Slovenaca? Slovenac odgovori:
-Dva milijuna.
Na to će Kinez:
-Pa što niste svi došli?!

lol! lol!

jel to sa bosancima ili bez scratch nikad mi ta geografija nije isla Very Happy
miki39
miki39
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  miki39 pet lis 08, 2010 12:20 pm

Zivot je otok cije su litice zelje, drvece snovi, cvijece samotinja, vrela zed, a ono je usred mora samoce i izdvojenosti.

Tvoj zivot je, prijatelju, otok odsjecen od svih otoka i kontinenata. Koliko god ladja i camaca poslao ka drugim obalama i koliko god ladja stiglo na tvoje obale, ti si ipak samo otok izdvojen u svome bolu, osamljen u radosti, dalek u ceznji, nepoznat sa svojim tajnama i zagonetkama.

Vidio sam te, prijatelju, kako sjedis na gomili zlata, radostan zbog svoga bogatstva i ponosan na svoje blago, uvjeren da je svaka pregrst zlata tajna veza sto povezuje misli drugih ljudi sa tvojom mislju i sto spaja njihove teznje sa tvojima. Vidio sam te kako, poput velikog osvajaca, vodis vojske i trijumfalne legije na jake tvrdjave te ih razaras, zatim ides na druge utvrde te i njih osvajas.

Kada sam te ponovno pogledao, vidio sam za zidinama tvojih riznica srce sto drhti u samoci i izdvojenosti, kao sto drhti zedan covjek u kavezu nacinjenom od zlata i dragulja, ali bez vode.

Vidjeh te, prijatelju, kako sjedis na prijestolju slave, a oko tebe ljudi sto opijevaju tvoje ime, nabrajaju tvoja milosrdja i darove, u tebe zagledani kao u prosvijetljenog proroka koji im uznosi duse odlucnoscu svoje duse i vodi ih izmedju zvijezda i planeta. Dotle ti njih gledas lica prepuna zanosa, snage i trijumfa, kao da si za njih ono sto je dusa za tijelo.

Ali, kada te po drugi put pogledah, vidjeh osamljeno bice kako stoji uz tvoje prijestolje krunisuci se otudjenoscu i grcajuci u samoci. Zatim vidjeh kako tvoje bice na sve strane ispruza ruku, kao da trazi samilost od nevidljivih fantoma. Vidjeh to bice kako gleda negdje daleko preko ljudskih glava, u neko mjesto na kome nicega nema osim njegove samoce i izdvojenosti.

Vidjeh te, prijatelju, zaljubljena u lijepu zenu, kako med svoga srca tocis na njen razdjeljak, ruke joj obasipas poljupcima, dok te ona gleda sa sjajem suosjecanja u ocima i majcinskim osmjehom na usnama. Tada rekoh sebi: Ljubav je odagnala samocu ovoga covjeka, izbrisala je njegovu izdvojenost te se on sada vraca i spaja sa Sveopcim Univerzalnim Duhom koji putem ljubavi privlaci k sebi ono sto se od njega izdvojilo u prazninu i zaborav.

Ali, kada te po drugi put pogledah, vidjeh, umjesto tvoga zaljubljenog srca, osamljeno srce koje bi htjelo da svoje tajne povjeri nekoj zeni, ali ne moze; vidjeh iza tvoje duse sto se topi u ljubavi jednu drugu, usamljenu dusu, nalik na izmaglicu koja bi htjela da se u rukama drage pretvori u suze, ali ne moze.
Tvoj zivot je, prijatelju, izdvojeno boraviste, daleko od svih drugih boravista i zivih stvorova.

Tvoj unutarnji zivot je boraviste daleko od svega sto ljudi nazivaju tvojim imenom. Ako je to boraviste mracno, ne mozes ga osvijetliti susjedovom svjetiljkom; ako je pusto, ne mozes ga ispuniti susjedovim dobrima; ako se nalazi u pustinji, ne mozes ga prenijeti u vrt koji drugi zasadi; ako se nalazi na vrhu planine, ne mozes ga spustiti u dolinu kojom tudje noge stupaju.

Tvoj dusevni zivot je, prijatelju, okruzen samocom i izdvojenoscu. Da nije te samoce i izdvojenosti, ti ne bi bio ti, niti bih ja bio ja. Da nije te samoce i izdvojenosti, tada bih, cuvsi tvoj glas, pomislio da ja govorim; kada bih pogledao tvoje lice, pomislio bih da sebe vidim u ogledalu.


miki39
miki39
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  prolaznik čet lis 14, 2010 8:15 pm

dobro vece kutak
izvini imo sam te namjeru napustit
ne ne idemo dalje....
prolaznik
prolaznik
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  prolaznik čet lis 14, 2010 9:13 pm

Sto mi jednom dade, to ne trazi sada
nek zivi u meni a ti dalje kreni
znam, voljena zeno,sad kad jesen vlada
ti si bliza drugom nego sto si meni.
Daleko si od mene a ja neznam skim si
pokusa da ti vjerujem do kraja
znam i ti meni vjerovala nisi.
Nek te cuva bolji od mene
nek ti neda da dalje krenes
sretna budi kaad nisam ja
srce pati zeno voljena....... Sad Sad Sad Sad Sad
prolaznik
prolaznik
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  miki39 pet lis 15, 2010 6:52 pm

jao eto opet poplave iz slovenije,valja ic nasip raditi Very Happy
miki39
miki39
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  prolaznik sub lis 16, 2010 10:25 am

Dolazi jesen,kisa se sprema
sve je po starom samo nje nema
kao holuje suze se nude
proklete zore bez nje me bude
ziviot ce teci dalje isto ko prije
samo nece biti nje,
Volijo bi samo na tren da ukradem mrvu istine
da sanjam opet osmijeh njen sretna ona tu kraj mene
nikad neces saznati kako sam je volijo
zbog nje suzu u vinu,togo danas sam popijo
pijan bicu kasno u noc i odoh sam na svoju stranu
jedom samo jednom ruza u jesen kasno vehne
kao sto se covjek jednom u zivotu oprasta od zene,
I krisom zaplace kad je neko spomene

prolaznik
prolaznik
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  prolaznik sub lis 16, 2010 10:28 am

miki39 je napisao/la:jao eto opet poplave iz slovenije,valja ic nasip raditi Very Happy
za svaki slucaj nabavi ti sebi camac
da te nebi trazijo u brckom u savi sa kukom.....
prolaznik
prolaznik
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  Gost sub lis 16, 2010 11:43 am

miki39 je napisao/la:jao eto opet poplave iz slovenije,valja ic nasip raditi Very Happy

Čovjek se od pamtivijeka sa većim ili manjim uspjehom, bori s poplavama.
Ta borba traje više od 5000 godina, od kada postoje pisani zapisi o poplavama
traje i danas a vjerojatno će trajati i u budućnosti
i zato draga naša miki39 drugo ti ne preostaje nego da se boriš kao i uvijek u životu ili u najgorem slučaju kako ti preporuči dado,nabavi si čamac da te nedaj bože nebi tražio sa kukom po nekim ćoškovima...???prolaznikov kutak - Page 6 Xkl-kes

Gost
Gost


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  prolaznik ned lis 17, 2010 12:42 pm

Znam, vise nikad nece biti kao sto je bilo prije
jer vise nisi tu kraj mene vise nema te.
U mojoj sobi stoji vrijeme u meni srusilo se sve
jos uvije teces mi kroz vene ja jos uvijek volim te.
Tuzna, tuzna mi je ova nedilja ni dobri andjeli sad tugu ne kriju
zapjevaj te sa dva srca slomljena
sa mutnim suzama iz moji ociju.
Ma hajde,budi sdrugim sretna
nek ti se zelja ispuni
jedna ljubav nije vjecna
ti za mene ne brini.
Ja nisam vise onaj stari poslednja prilika za spas
molim te,rastanak ne kvari
hajde,zaboravi na nas......

prolaznik
prolaznik
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  Anima pon lis 18, 2010 4:12 pm

Dragi moj rode

Evo mene opet ti pismo pisem ( a, vala i kome bi drugom kad su svi haman promijenili adrese, da im gluho bilo, ne bi naskrabala koju..)Znam ja da tebe ne interesuje nista.. ni kako sam, ni sta radim al´ eto opet rekoh da ti se javim malo.. da te obrukam pred mahalom da ne bi slucajno u zaborav pali..E, moj rode necu ja teb´ uspjet dugo pismo naskrabat, nije se ba vise ko nekad kad smo sijelili uz pjesmu i na veresiju narucivali, bila su to dobra vremena kad su se kerice i corape jos mogle prodat u carsiji..jako moda druga i skripac haman i s´vremenom zavlado.. a, doduse more´ bit i da me se je i narod ko i ti odreko.. pa dze bahnem vazda bravu poljubim..Znam da bi ti ocima naudilo da ti ispricam kako sam, pa cu eto skratit sve..Petere sam igle iskrivila strikajuci corape, kanister maocke potrosila peruc pendzere, osijedila i prohegala a, jos od tvoje falnje nije mahana s´ mene spala, pa tako da jos hudim pred ovom haber kutijom..i cekam necel se ko makar nasalit..Ne znam vala dal´ dze kakav hodza ima da nezapisuje zapis s´ ovim hejbetom kompom pa da odem da mi ogleda i starvu salije..al´ vicu ne moram ni ic vise..jer i oni jako online rade..pa de ba rode nadji kakog.. more´ bit spasim se same sebe, jer vala deveram sa sobom ko niko..Eto, rode moj budi mi pozdravljen..Odgovor ne cekam, znam da te bas briga sta ja laprdam..a, i da napises koju garant se ne bi obardovala.. jer znam da bi me samo opet pofalio a, nekako mi dodju polanjak tvoje fale ko uroci..pa svijet bjezi od mene..Nego cuvaj se ti men i cuvaj perlonku onu i pidzamu da ako te kome preporucim da ne ispadne da lazem da si maksuz situiran..


U podpisu:
Tvoja rodica za koju te bas briga Laughing
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  prolaznik uto lis 19, 2010 1:29 am

sta sve zena nabroja pa ona nije za lijecit
samo za bacit u potok.... Very Happy
prolaznik
prolaznik
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  prolaznik uto lis 19, 2010 4:15 pm

Anima je napisao/la:Dragi moj rode

Evo mene opet ti pismo pisem ( a, vala i kome bi drugom kad su svi haman promijenili adrese, da im gluho bilo, ne bi naskrabala koju..)Znam ja da tebe ne interesuje nista.. ni kako sam, ni sta radim al´ eto opet rekoh da ti se javim malo.. da te obrukam pred mahalom da ne bi slucajno u zaborav pali..E, moj rode necu ja teb´ uspjet dugo pismo naskrabat, nije se ba vise ko nekad kad smo sijelili uz pjesmu i na veresiju narucivali, bila su to dobra vremena kad su se kerice i corape jos mogle prodat u carsiji..jako moda druga i skripac haman i s´vremenom zavlado.. a, doduse more´ bit i da me se je i narod ko i ti odreko.. pa dze bahnem vazda bravu poljubim..Znam da bi ti ocima naudilo da ti ispricam kako sam, pa cu eto skratit sve..Petere sam igle iskrivila strikajuci corape, kanister maocke potrosila peruc pendzere, osijedila i prohegala a, jos od tvoje falnje nije mahana s´ mene spala, pa tako da jos hudim pred ovom haber kutijom..i cekam necel se ko makar nasalit..Ne znam vala dal´ dze kakav hodza ima da nezapisuje zapis s´ ovim hejbetom kompom pa da odem da mi ogleda i starvu salije..al´ vicu ne moram ni ic vise..jer i oni jako online rade..pa de ba rode nadji kakog.. more´ bit spasim se same sebe, jer vala deveram sa sobom ko niko..Eto, rode moj budi mi pozdravljen..Odgovor ne cekam, znam da te bas briga sta ja laprdam..a, i da napises koju garant se ne bi obardovala.. jer znam da bi me samo opet pofalio a, nekako mi dodju polanjak tvoje fale ko uroci..pa svijet bjezi od mene..Nego cuvaj se ti men i cuvaj perlonku onu i pidzamu da ako te kome preporucim da ne ispadne da lazem da si maksuz situiran..


U podpisu:
Tvoja rodica za koju te bas briga Laughing

posto dobi pismo od tebe pa uze ovu tipkovnicu da ti odgovorim
kako vidis, dragi rode moj mi smo ovde svi dobro svi smo na broju samo treba se navratit,
a sto kazes da me ne interesuje gde si kako si kako mozes tako nesto reci
a od svega naj vise sam se ponado da si se udala.
vidim da ni od toga nema nista
jedino mi ostaje da ti ja u zeljezari ustimam igle od rosvaja i malo deblje dane krivis
a da nastavis carape plest makar neke koristi od tebe..hahhaha
joj pokusajem da pisem kao nekada prava pisma koja se slala
aha kazes za moju perlonku nema vise perlonke moljac je izgrizo
gotovo je rode i ja odluluci da se ne zenim ostajem sam do sudjenog dana
a pidjama je jos u zivotu jes da je i ona gotov progledala na guzici
kad do podne u njoj sjedim za kom..a toliko sam smrso da je guzica
ko magareci papak pa podera sve
ma ajde necemo toliko kukat sad ovi postari otvaraju pisma pa citaju
nije to ona stra nasa vremena

u potpisu:
Bandalo



prolaznik
prolaznik
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  Anima uto lis 19, 2010 5:00 pm

Dragi moj rode

Evo ja taman iz basce u avliju udjo i vidjeh kuvertu ( ja jeram nijesi marku zalijepio sad ce onaj Mehin kobajagi postar sutra doc i vikat daj dvije marke jednu za pivo a, jednu jer je haber donijeo) Nejse ba, prodala sam onoj Zehrinoj dvoje corape pa cu izmjerit dug a, vala rodjeni maksuz si me obradovo ne pise ba ni men vise niko, samo elektrana posalje onu plavu kuvertu i rodjeni moj okaharim se svaki put i to maksuz.Neces vjerovat rode moj skoro negdje vidjo jednu curu nako malo i ona hegava i zgrbljena al´, nejse jos tikvu s´ vodom more nosat i ja maksuz njoj isprica da imam roda nedze tam i reko dobra mu plata i imucan je maksuz na zenidbu a, eto ti men napisa da si imanje procordo..E, da si mi reko prije mogla sam ti po kome poslat onijeh ves-plavi boba, ne bi moljci kosulju uhelacili.Al, rode moj mores ti men po Mehinom ovom poslat kosulju pa cu ja teb nju iskrpit, imam jednu boscu pri kraju je vec, pa sve je cuvah... ja´ vidis kako i ona zatreba.A, drugi put mi posalji pidzamu pa cu cu i nju isrkpit, nemoj je sad slat, kako ces gologuz sjedit za kompom..Uj, nijesam ti rekla ja sam seb novu uzela na Arizoni cijenkala se vala skoro dva sata i opet pet maraka moradoh platit, hajd vice onaj sto je od njega kupi njakav kvalitet kineski maksuz.. necu se pokajat i, eto ponovila se ja..od one stare sam tarace napravila pa uhar je opet.Eee. rode moj ne pisi mi vise za udaju udari mi na zivce pa igle skacu i kresu ko kremen jedna od drugu..izmjerila sam se sa sudbinom a, haman i ti..al´ et opet ja imam neke nade za tebe ..A, da te upitam rode moj jeram si mi omrso toliko jel te ko bihuzuri il´ se sam srkletis sto neozenjen ostade..Dragi moj rode da nijesam pocela od ovih mi godina i celavit polajnjak ja bi tebe opet zazahmetila da se raspitas imal kakav dzedo..al´sto bi bi..a, ako ovaj Mehin porocita necemo ostat zivi od njega..Neljutim se ba ja da ti ustimas kake igle u zeljezari znam ja da se ti ipak brines za mene..i, da si dok si imo nade Boga molio da me se rijesis..De ba, opet kadgod posalji kakav haber i nezaboravi kosulju, maksuz sam se nasikirala.. ja kaka je lijepa i bome onda ti nju plaho dobro plati..Budi mi dobro, kupi ba u apoteki ribljeg ulja malo da se popravis..

U podpisu:
Tvoja rodica koje se ne mozes rijesit Laughing
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  prolaznik uto lis 19, 2010 6:42 pm

za mog roda:
rode moj kako je tako je
ja polalko zakljucujem sa ovom kutkom
zato sam se i raspiso ovi dana kako kazu
svaoj hasti pred smrt lahne zato ocu jos to da ti kazem
da dugo, dugo necu odgovarat na pisma niti sta pisat
zakljuci nocas da je moja posta bankrotirala izgubio sam smiso za stvarnost
jer i ona koslulja je imala smisla ona nije bila samo tema pisanja
o njoj sam sanjarijo ozbiljno eto dobro nebi bila bas perlonka al eto hehehe
da sam reko bas neku poznatu marku nebi bila tako zanimljiva
medjutim cucemo se ako nista drugo kao nam basce napreduju
ja sada idem dole da dnesem sebi tunje mislim da znas sta je to
cuo sam a i vidijo sam da na njima mozes kalemit sta oces
probo sam vocke kalemit i po prolici da imam ruku za to tako mi bar rekose
a ja ti njima ko u sali tako je i sa zenama samo bacim kaput na njih one se okaleme
hehehe ma ne ovo je bila sala....

da da rode tako je to

podpisan:
bandalo
jos jedna obavijest...
zamolijo bi da moj zadnji post ostane




Zadnja promjena: dado; uto lis 19, 2010 8:26 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
prolaznik
prolaznik
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  prolaznik uto lis 19, 2010 8:27 pm

dado je napisao/la:Ne zovi me,jos sam tuzan
jos me bole stare rane
zaboravi nasu ljubave
zaboravi nase dane
zaboravi nase planove
i sve sto je lijepo bilo
i ne pitaj sto sam sam
zaboravi sve o namane
ne vracaj se u moj zivot
ne diraj moju tugu
svati danas sve je proslo i potrazi ljubav drugu
ne diraj u moje rane
naviko sam na samocu
ne zovi me ne trazi mene
ne zelim te niti hocu....
prolaznik
prolaznik
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  prolaznik sri stu 10, 2010 11:04 pm

Jos juce sve je bilo tu.
A sad je nestalo za tren.
I kome sada da vjerujem.
Cemu da se radujem.
Mnogo prije jutra,zazeljeno DOBRO JUTRO.
Dan je poceo grubo i usiljeno.
Snaporom suzbijam ekslpoziju koja se trenutno odvija u mojoj glavi.
A mozak razlikuje samo proslost,svjetlost dana i tamu noci...
Jesen mi vjetrom mazi osjecaje dok kopam i rukama i nogama.
U potrazi za izgubljenim emocijama... pogubijo sma sve konce.
Oci pogledmo lutaju negde,gde ne zelim.. ili mozda nesvjesno zelim.
prolaznik
prolaznik
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  prolaznik čet stu 11, 2010 11:54 pm

prolaznikov kutak - Page 6 Okicemoje
prolaznik
prolaznik
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  Bosanka pet stu 12, 2010 7:26 am


Sviju sam pozeljela ali mi je posebno drago sto zatekoh prolaznika u njegovom kutku.
Nekako se u ovom kutku osjecam smireno i tu nadjem najvise stvari za svoju napacenu dusu.
Bosanka
Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  Anima pet stu 12, 2010 8:13 am

Crying or Very sad Crying or Very sad


Zadnja promjena: Anima; sub stu 13, 2010 6:28 pm; ukupno mijenjano 1 put.
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  Anima pet stu 12, 2010 9:34 am

U tvome kutku

Sjedim satima u tvome kutku, listam listove..neopisiv dah nostalgije i ceznje sulja se grudima kao duboka sjenka tuge..Nemir mi titra venama, oci upirem u livade ispod prozora i sjecanja poput jata ptica slijecu u moje srce..Ceznem za onim nestalim mirisom djetinjstva..Ceznem za utoocistem dragim, krilom moje Nane..Ceznem za nestalom kaldrmom..ceznem i sanjarim svoj dragi san..Koracam uskom stazom..koraci me vode ka nestalom cardaku..duboko u dusi uklesana sjecanja bude iz maste davno porusen svijet..Preplicu se misli..danas i jucer..veo duboke tuge lebdi u ocima..Znam, nista nije.. jer ne moze vise biti, isto..Vrijeme tece..svako zastane negdje i sacuva neku sliku mu dragu..da je kroz vrijeme sa sobom nosi kao utjehu..Imala sam..djetinjstvo cije bogatstvo tek sijedih kosa vidim..Imala sam....
Vjetar ponekad fijukne oko ovog prozora dok sjedim utonula u misli..i donese miris tople sobe..sliku djevojcice ispod Naninog prozora,na siltetu kako sjedec ceka sahan corbe i komad pogace..Sjecanja..njezna i daleka..miris dunja od jucer golica nosnice..udisem punim plucima zrak svoje sobe...nema ga..tog mirisa zrelih dunja, krusaka i jabuka..taj topli odsjaj vatre..blijesne samo kao suza u oku..i nista vise..Sjedim..danas se namece grubo..u rijeci, grubo u djelu..i sjecam se nekog iscezlog jucer u kojem rijeci birase se..staromodne,poeticne..pune obzira prema covjeku..Tonem u mislima na jucer i danas..osjecam u njima svoje godine..uzdisem jer nestalo se ne vraca vise..Nostalgija..duboka..misli poput ptica..Miris varenog kukuruza odnekle me nalazi..ruka moje Nane kao da utjesno kosu mi miluje i kao da uzdah moj je dvojak i krije i mene i nju..Te divne rijeci pune njeznosti.."Cero pamti"..Na trenutak kao bujica suza koja ne tece licem, izliva se u uzdahu glasno mojom sobom.. ehh..Uzdisem pored prozora..sjedec u tvome kutku..Sanjarim.. i razmisljam o zivotu..usporedjujem vlastite slike u sjecanjima..i pitam se koliko mene..u meni samoj ima..i, da li ovo moje rastrgnuto ja izmedju dva svijeta..izmedju jucer i danas..u svojim sjecanjima trazi utjehu..Trazim..Trazim i pronalazim je..kao i uvijek kada se umorim od grube jave, od ovog danas i zazelim lijepoga ja se vratim kaldrmom u jedan davno iscezli svijet..Sjedim u tvome kutku..moja kafa odavno je hladna..na licu osmjeh i sjetan i tuzan..jesen je..i, razmisljam ..Kao ptica selica sam..vracam se u tople krajeve..ali, samo mislju..jer krila za let nemam..
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  Anima pet stu 12, 2010 11:11 am

"Sreca ili razina hormona"

Misao na zivot nam ponekad skuje kafez u kojem nema vrata...Danas su moje misli uletjele u kafez a, moje srce poput krila ustrasene ptice koprca se divlje..trazeci izlaz iz vlastite tame..Poput strme kaldrme po kojoj kola bez konja jure u neku provaliju..misli svjetlosnom brzinom obuhvataju zivotne poraze, bitke..Vedra misao, vedar dan...sve na trenutak izgleda daleko kao zvijezde na nebu koje ove ruke nikada dohvatiti nece..U sklopci sam..upala sama u svoj krug bez izlaza..sakrit ga jos uvijek mogu ali zelim li to uvijek..davno vec naucila sam u vremenu tragedija da izadjem na binu zivota i odigiram komediju..dobra gluma, kazu moze zavarati um..otjerati teske misli..vazno je samo istrajno igrati ulogu komedijanta..i nekada naci cemo se u komediji doista..Pokusavam odavno exprimentalno..ne vidim neki uspjeh ili ipak mozda vidim..lazuc sebe..kradem se bar na trenutke pune koncentracije vlastitog nastupa, bezizlaznosti situacije..Ne postoje bezizlazne situacije..okrsavaju se vjecito um i dusa..i dok dusa poput planine teret nosi..um pokusava da joj olaksa put..Unutrasnje bitke u covjeku..u, meni..razdor dubok..i zelja da jednog dana neka komedija izmisljena bude dijel moga danas..zelja da duboke bore briga nestanu u nekom osmjehu punom lakoce..Predugo su kola jurila u provaliju..predugo se ponavljaju iste scena ispred sklopljenog oka..pad..pad..poraz..U kafezu u koje izlaza nema..jer je misao tako odlucila..slijece podsmijeh ogorcenog bica..ono cudesno pitanje..Sta fali u tvome zivotu..?..Ironija.. sakazam..trce po svim mogucim stanicama uma..preispitivanje svjetlosnom brzinom...Sta manjka? Koja stanica javlja nedostatak? Koja supstanca? Koji hormon? Serotin..Dopamin..Hmm..u kafezu sjedec ironicno se smijuc samoj sebi..postavljam pitanja nedovoljno zasposljenom umu..Zasto kada vec dobijes kratki spoj umjesto Kortizona bez kontrole nepocnes izlucivat Serotin..zasto nema te faze u mome zivotu..gdje jednostavno sve ide od ruke..na sta ceka um?Pitam se postoji li salter kojim se palec pocne izlucivat hormon srece?Osmjehujem se..rijesenje je pri ruci..Ljubav je odgovor..Voliti..

Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  Anima pet stu 12, 2010 12:12 pm

Misli kao karike na lancu smjenju se, nadovezuju..Dan bez obaveza..odlucujem se pisakarati ovdje kod tebe u ovom meni dragom kutku..Osjecaj sigurnosti, razumijevanja pronalazim ovdje gdje si i Ti sa duse ispises rijec il dvije vodjen razlicitim osjecajima..Ne pisem cesto kao nekada, ne pisem mnogo..ali, kada pisem ovdje.. vodjena sam zeljom iskrenom ili da obradujem nekoga ili jednostavno da budem ja.. Mnogo toga svako iznese sutke, malo nas je koji skupimo hrabrost i napisemo nesto u svoje ime o sebi..na zalost..Zbog toga jos skupocijeniji postaje ovaj kutak u kojem kao da neko.. ne napisano pravilo.. da stoji na samom ulazu.."Budi fer..Ostavi neki trag iz duse"..Cesto sam ovdje..iz prostog razloga jer osjecam sve sto napises da iz duse dolazi i, da ne kitis uvijek rijeci vec kao potok iz naseg djetinjstva pustih ih da zumore..Razmisljam...moje su misli danas lanac od mnogo kakrika koje cine zivot..nesredjene su na trenutke ali iskrene...Zeljna sam kao i mnogi nesto reci ali se pocesto odlucim da sutim.. i pronalazim utjehu u necemu sto neko rekne jer nije uvijek lako je pronaci rijeci i snagu za napisati ih..Razmisljam..nesebicnost sa kojom neko dijeli svoje misli, snove, ceznje sa drugima kao Ti..postaje sve rijedja..Razmisljam da su rijeci koje doista znaju biti blago i lijek..postale preskupe i kao da se sve vise svijeta plasi..ispustiti rijec..Razmisljam da se covjek plasi covjeka..osuda.. i uskracuje i druge i sebe, samoga svoga ja..Razmisljam..o Tebi o ovome sto si nama svima poklonio..vidim sebe u toj misli skrtoj...Vidim da su kojekakvi bucni glasovi podobro me skucili u cosak tako da se plasec tudjih vaga..sve rijedje osudjujem glasno razmisljati..Razmisljam koliko mi znaci ovaj kutak..Mnogo, mnogo..ja kao nepoparavljiva emocionalka volim prezentnost duse dozivjeti a, ovdje je bas ima..Razmisljam o starim nekim vremenima..pitam se zasto smo dopustili sebi da sutimo..pitam se zasto nas vise ne stvara svijesno lijepom rijecju, lijepe slike ..Razmisljam..da cu pobjeci i od ovih misli..sentimentalna danas do bola sa mnogo vremena na raspologanju..odlucujem se da pisakaram ovdje kod tebe..gdje znam da ces se osmjehnuti mojim mislima..
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  Stiv pet stu 12, 2010 12:43 pm

Prolaznik me zamolio da izbrisemo ovaj kutak. neznam sta da radim, uvijek sam izlazio zeljama forumasa bez obzira sto su nekada bile cudne i meni neobjasnjive. Medjutim ako se radi o tome da se zatvori ovaj kutak zbog toga sto se to nekome drugom ne svidja, a ne samom prolazniku onda sam protiv toga. Evo otvoricu uvdje jednu Anketu, pa da vidim kakvog su misljenja drugi clanovi. Bez obzira o ishodu ankete samo prolaznik moze odluciti sta ce biti s njegovim (i nasim) kutkom.
Stiv
Stiv
Admin


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  Holidej pet stu 12, 2010 1:09 pm

Nisam ovdje nikad nista napiso, jer sam smatro da je to Prolaznikov kutak.

Al zato sam stalno cito , i mogu reci svoje misljenje da bi volijo da ostane ovaj kutak.
Prolaznik misli i na nas kad budes odlucivo.

Svedno sta odlucis , pisemo se!!
Holidej
Holidej
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

prolaznikov kutak - Page 6 Empty Re: prolaznikov kutak

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 12. Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.