Boli me

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Boli me

Postaj  Stiv on pet lip 17, 2011 4:03 pm

Pazi dobro ni jedan problem se ne rijesava alkoholom. Bolje ti je da zivis sama nego s alkoholicarom.

Stiv
Admin

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Bosanka on pet lip 17, 2011 4:20 pm

Stiv je napisao/la:Pazi dobro ni jedan problem se ne rijesava alkoholom. Bolje ti je da zivis sama nego s alkoholicarom.

Znam,zato i jesam sama,necu popustiti,a nevjerujem onima sto piju ,cak i kad obecaju da nece vise nikada.
Jedino ne bi voljela ostariti sama.Samoca je teska u starosti,ali imam jos vremena do toga,pa valjda ce se naci neko i za moju dusu.

Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Anima on pet lip 17, 2011 4:58 pm

Slazem se sa Stivovim misljenjem Bosanko i ja..Stisni srce i odboluj, jer alkohol je grozna stvar i obecanja od tih osoba nicemu ne vrijede..lijecenje samo takodje ne obecava uspjeh a, zivot sa nekim ko pije, nije zivot vec vjecna patnja.. a, osim toga neko ko pije ne prestaje zbog drugih ..ne trajno..jedini spas takvim osobama je licna odluka bez uticaja okoline da se lijece..al´ ostatak rizika( jedna casica i opet su na pocetku price) prati te osobe cijeli zivot.Rijesenje je po mom misljenju naci nekoga ko ce da te usreci..sebe toliko vrijednom vidjeti da si zasluzna samo najboljeg.. Smile Et, ja ti zelim da sretnes ljubav koja ne boli vec srecnom ce te uciniti..jer u biti tako izgleda prava ljubav..

Anima
Forumaš
Forumaš

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Bosanka on pet lip 17, 2011 5:11 pm

Anima je napisao/la:Slazem se sa Stivovim misljenjem Bosanko i ja..Stisni srce i odboluj, jer alkohol je grozna stvar i obecanja od tih osoba nicemu ne vrijede..lijecenje samo takodje ne obecava uspjeh a, zivot sa nekim ko pije, nije zivot vec vjecna patnja.. a, osim toga neko ko pije ne prestaje zbog drugih ..ne trajno..jedini spas takvim osobama je licna odluka bez uticaja okoline da se lijece..al´ ostatak rizika( jedna casica i opet su na pocetku price) prati te osobe cijeli zivot.Rijesenje je po mom misljenju naci nekoga ko ce da te usreci..sebe toliko vrijednom vidjeti da si zasluzna samo najboljeg.. Smile Et, ja ti zelim da sretnes ljubav koja ne boli vec srecnom ce te uciniti..jer u biti tako izgleda prava ljubav..

E moja Animice,postojimo mi neki ljudi kojima nije sudjena ta prava ljubav.I onda se u dugim satima samoce i nostalgije upitamo sta trazimo,sta cekamo,kao ono sto ti kazes vrijedi li rizikovati pa sve izgubiti.
Ovoga puta necu rizikovati,dosta mi je svega.

Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Anima on pet lip 17, 2011 5:22 pm

Samoca ne daj da bude razlog za los kompromis..ne onaj moto..bolje ista nego nista..Znas covjek ne smije gubiti nadu u ljubav da ce doci..vazno je promijenit i svoje misljenje.. Very Happy Recimo reci sebi " Postojimo i mi koji duze cekamo na pravu ljubav" Covjek si mislima doziva dobro..Svako dobro od srca ti zelim..I, ja vjerujem da ces i ti sresti nekoga ko ce ti zivot ucini lijepim i veselim..I sad kapak..tako je kako stara Anima kaze..nema diskusije Very Happy

Anima
Forumaš
Forumaš

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Lili on pet lip 17, 2011 6:17 pm

Stiv je napisao/la:Pazi dobro ni jedan problem se ne rijesava alkoholom. Bolje ti je da zivis sama nego s alkoholicarom.

Slazem se sa sefom sto napisa...zaboravi to bosanaka...tu nema zivota vjeruj mi. Mad

Lili
Legenda foruma
Legenda foruma

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Stiv on pet lip 17, 2011 6:19 pm

Eto Bosanka, sta dodati na ovo od nase Anime. Anima je prirodni lijek za dusu. Hehe. Covjek(ili zena) koji pije moze svasta obecavati, ali ako se ponovo lati Casice onda nema od toga nista. Svi mi imamo nesto po cemu imamo pravo na srecu, na sretan zivot, na osobu koja ce nas razumiti, s kojom cemo ostariti. Ali mislim da ne trebamo trcati po svaku cijenu za svakim koji kaze da nas voli, a svojim postupcima upravo pokazuje suprotno. Svi smo mi barem djelimicno "kovaci svoje srece", zato ne treba donositi brzoplete odluke u nadi da cemo jednom pogoditi. Ljubav nije srecka gdje cemo se samo nadati da cemo i mi jednog dana izvuci dobitnu srecku. Glavu gore i otvorenih ociju koracati kroz zivot.
Jednom mi je Anima ovako rekla kad sam rekao u nekoj situaciji da se nadam da ce se sve pozitivno rijesiti: " Nije dovoljno nadati se nego vjerovati da ce se to desiti" Od tada se vrlo malo nadam, a mnogo vise vjerujem. Pozdrav.

Stiv
Admin

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Holidej on pet lip 17, 2011 10:07 pm

Pisu super ovi nasi Forumasi!!

Holidej
Legenda foruma
Legenda foruma

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Bosanka on sub lip 18, 2011 4:29 pm

Holidej je napisao/la:Pisu super ovi nasi Forumasi!!

A tebi sve milo kad imas sta citati pa makar bila i tema - BOLI ME .

Zato sam tu da citam i pisem ,a i ako treba i neki savjet da primim , ili kritiku.
Ma za sve sam tu hehehhehe.

Posto je tema Boli me,upravo me boli malo u krstima,al nadam se da ce me to proci do sutra.

Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  V E R I C A 80 on pon lip 20, 2011 2:23 pm

samo za Bosanku......mozda nije bas mjesto ,,,,ali.....nadam se da ce poslusati....

.....

ima netko tko te voli..koga tvoja tuga boli......

V E R I C A 80
Stariji forumaš
Stariji forumaš

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Bosanka on uto lip 21, 2011 7:51 pm

V E R I C A 80 je napisao/la: samo za Bosanku......mozda nije bas mjesto ,,,,ali.....nadam se da ce poslusati....

.....

ima netko tko te voli..koga tvoja tuga boli......

Hvala drugarice moja,poslusala ne jednom nego 10 puta.
I mjesto joj je tu,nista nebrini,a i namjera ....sve 5.
Poslije ove tvoje,sama sebi cio dan pjevam i ovu.....

Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Holidej on sri lip 22, 2011 9:04 pm

PTICA KOJA PJEVA SAMO JEDNOM
Prema jednoj legendi postoji ptica koja pjeva samo jednom u svom životu, ljepše nego bilo koji drugi stvor na ovoj zemlji.
Od trenutka kad napusti gnijezdo, ta ptica traži trnovito drvo i nema mira dok ga ne nađe.
Uvuče se među njegove divlje isprepletene grane i pjevajući nabode svoje tijelo na najduži i najoštriji trn.
Dok umire, njena bol prerasta u pjesmu daleko ljepšu od pjesme slavuja ili ševe.
Cijena te predivne pjesme je život, ali čitav svijet zastaje da sluša, a Bog na nebu se osmjehuje…
jer ono najbolje što postoji može se dobiti samo po cijenu velike boli…
ili bar tako kaže legenda.
Kolin Mekalou – ”Ptice umiru pjevajući”

Holidej
Legenda foruma
Legenda foruma

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Stiv on čet lip 23, 2011 11:34 am

Kamen bačen u zrak pada na zemlju – i tu ništa ne pomaže. Draga naša Bosanka ovo što želim napisati ne odnosi se samo na tebe nego na sve nas. Dizala ti ruke, molila u jezicima, klečala i vapila – gravitacija je gravitacija. Ako čovjek već ne zna letjeti, onda mora smireno padati. Pa Bogu hvala. Nek leti tko može, a ti puzi. Važno je da se krećeš naprijed ovako ili onako. Ne paničari, neće tebe uništiti tvoja nemoć – već ne prihvaćanje nemoći. Ti misliš da te Bog takvu ne voli? Voli i te kako. Važnija si mu od uspješnika kojima sve ide od ruke. Njegov si ilegalac u zonama sumraka. Tvoja slabost, tvoji problemi nisu neriješivi. Život nas ne mazi, nekada mislimo da su naši problemi najveći i da nema izlaza iz te situacije u kojoj se nalazimo. Hajde reci, jel ti se ikakvo zlo zbog tvoje muke dogodilo? Nije, osim što si umorna od borbe. Odmori se, i idi naprijed. To je život. Nije problem pasti na životnom putu, nego je problem ne ustati. Nekada pomislimo da i ne ustajemo, da se ne borimo dalje, a onda neočekivano shvatimo da i iz te naoko neriješive sitaucije ima izlaz. Nadje se nečija ruka spasa, nečije rame za plakanje, nečija lijepa riječ. "Ne živi čovjek samo od kruha, nego i od svake izgovorene riječi" - iz Biblije. Zato uvijek u svakoj situaciji GLAVU GORE i koračaj dalje, pamti samo lijepe stvari. Sretno.

Stiv
Admin

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Bosanka on pet lip 24, 2011 7:42 am

"Nezivi covijek od kruha vec od svake izgovorene rijeci" - Biblija.

Stanje na terenu i u mojoj dusi po ovom pitanju je sledece.
Dolaze ljudi svakog dana,meni i poznati i nepoznati,gledaju,zagledaju,komentarisu,zapitkuju...neki samo cute i gledaju...Sta da radim,oglas je javni,to je zasad njihovo pravo a moja nemoc.Dok oni gledaju kako ce za sto manje novaca doci do neceg sto im treba,ja prebiram svaku sitnicu u glavi,kako sam do te i te stvari dosla svojom ljutom i krvavom patnjom,iz pepela....jer je rat sve bio odnio,pa morala od nule.Prisjecam se kako je svaka stvar kupita,kako je dovezena,kako je unijela radost u moj skromni dom,kako sam danima bila ponosna na to.Jos vise zato sto nisam nista naslijedila od roditelja,niti je sta ostalo od onog sto sam s muzem u braku skucila.Da moja tuga bude veca,to su stvari koje nespadaju u luksuz,vec nuzno potrebne za zivot.
Ovo sto zelim s vama podijeliti,mogla bi staviti u jednu recenicu i to onu - nebojim se i dobro je dok god je covijek covijeku - COVIJEK.
Naime niko jos nekupi nijednu moju stvar iz kuce.Pogledaju,kazu nisu znali o kome i cemu se radi,mislili da je to imovina nekog ratnog profitera ili onih sto preko noci postaju biznismeni i s tugom u ocima odlaze.
Jedan covijek se izvinjavao sto je uopšte dosao,kaze bio u prolazu,prodaje breskve tu na granici.Daje mi gajbu breskvi,ja kazem da nemogu primit,jer nevolim takvo sazaljenje i milostinju,a on mi veli da to nije milostinja,vec da su breskve cudna sorta voca koja cim prenoci jako kalira i sutridan je nemoze prodati.
Obadvoje znamo da je to bio jedini nacin da breskve uzmem i tako....odlaze ljudi svojim putem,a ja ostajem,srce mi jako kao planina,jako lupa - "tik-tak....dobro je ,nisi sama...tik-tak..."

Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Stiv on uto lip 28, 2011 6:12 pm

Prijatelji se poznaju po tome, sto su uvijek tu kad nam je potrebno. Kad bi moj prijatelj pravio slavlje i mene ne bi pozvao, ja se na njega ne bih naljutio, ali kad bi patio, a ne bi dopustio da barem patim s njim ako mu ne bih mogao pomoci onda bi mi bilo tesko. Mnogi ljudi u tim trenutcima tuge i patnje ostaju sami. Nerado dijele tu tugu s drugima misleci cemu druge s tim opterecivati. Nije se dobro potpuno zatvoriti u svoju cahuru. Opet nije bas dobro previse u javnost izlaziti s osobnim problemima. Stanje emocija ljudi na razlicite nacine dozivljavaju i s njima se nose. No to je podrucje kad su nam pravi prijatelji dobrodosli i na koje se mozemo osloniti. Zapravo prijateljima ne trebamo nista ni reci, oni po nasim gestama i izgledu vec vide kako se osjecamo i trude se da nas podignu ako padnemo. Pobjeda je u tome da nakon svakog pada imamo snage ponovo ustati i ici dalje.

Stiv
Admin

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Bosanka on pet stu 11, 2011 9:31 pm

BOLI ME DUSA.

Danas sam dobila telefonski poziv u kome sam obavijestena da su pronadjeni ostaci moga supruga
i da su putem DNK koji su davno,jako davno uzimali od mog sina,,ustanovili,to jest identifikovali da se radi o njemu.
Ja trebam doci na institut za patologiju u Zagreb,pogledati to,preuzeti i dati im odrediste na koje zelim da bude pokopan.
Neznam kako se osjecam.Proslo je dugih 17 godina.Boli me dusa sto njegova dusa nije sve ove godine imala smiraj.Boli me sto neznam gdje je bio sve ove godine i sto neznam kako je stradao.Je li ga jako boljelo?Je li mislio na mene i svog sina?Ustvari sta mu je bila poslednja misao ili zelja?
Neznam zasto imam osjecaj da sam ga izgubila tek danas,a ne prije 17 god.Kao da je danas preminuo.Tesko mi je.

Negdje duboko u sebi osjecam kada prodje ovaj tezak period preuzimanja i pokopa,da ce mi biti puno lakse sto ce imati vjecito prebivalistei u blizini mene i svoga sina,sto ce imati kriz sa imenom i prezimenom kako dolikuje covjeku,sto cu imati gdje otici.Mozda s ovim cinom i ja pronadjem svoj smiraj.

Zaista mi je tesko.Mnogo,mnogo duze sam udovica,nego sto sam bila snjim u braku,ali neke stvari nikad,nikad nemogu proci.Osobito kada imas dijete koje te stalno podsjeca na to.

Znam,sigurna sam da se ne bih u zivotu ovoliko napatila da sam imala njega.

Holidej: U vakvim trenucima uvjek ostane bez teksta,neznam sta da ti napisem ,znam da mi je ,jako tesko sto toliko patite.Primi moje saucesce.Jedino ti mogu ponuditi ,ako ti treba kakva pomoc javi se ovdje.

Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Stiv on ned stu 13, 2011 1:43 pm

Bosanka, sta covjek da kaze na sve ovo.Uvijek treba pozitivno gledati na buducnost. Vjerovatno ce i tvoja buducnost sada biti malo drugacija. Nakon 17 godina covjek se pomiri sa ovako teskim stvarima. Ali eto tek sada si spoznala da je tvoj muz ipak poginuo (bez obzira sto si to i sama slutila). Sad cete konacno ti i tvoj sin imati mjesto gdje ce te moci otici, zapaliti svijecu, gdje cete zaliti za njim. Vjerovatno kad i ovo prodje, kada se njegovi posmrtni ostaci sahrane, pasce i jedan kamen s tvog srca, jer eto ipak imas mjesto na kome ces se moci "ispricati" sa svojim muzem. Zao mi je sto se eto to dogodilo da si izgubila voljenu osobu, ali mi je drago sto ce konacno nakon toliko godina doci do mira u srcu kojeg si stvarno zasluzila. Budi jaka zivot je kao ruza. Da bi dosla do lijepog cvijeta moras se cesto i ozlijediti. Pozdrav i iskreno saucesce za gubitak voljene osobe.

Stiv
Admin

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Bosanka on pet pro 02, 2011 9:41 am

Pokopala sam svoga supruga.
BOLI ME.
Ovo je pjesma posvecena njemu.

Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Lili on pet pro 02, 2011 5:00 pm

Moje saucesce Bosanka. Crying or Very sad

Lili
Legenda foruma
Legenda foruma

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Bosanka on pet pro 16, 2011 5:34 pm

Hvala Lili......

Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Bosanka on uto oľu 06, 2012 5:00 pm

Marinkova smrt je pokrenula cijelu lavinu u meni.
Prisjecam se kako sam i ja skoro morala poslije dugo godina to obaviti,pokopati ostatke svoga supruga i oca moga dijeteta.

BOLI ME...

Najvise me boli sto je moj suprug bio vojnik,branitelj,pa sam ocekivala da je uzrok smrti vatreno oruzje,
jer rat je rat.Sok sam dozivjela kad su mi u malom limenom sanduku predali nekoliko kostiju,DNK analizu i hrpu
papirologije u kojoj je stajalo da je uzrok smrti-prelom lobanje na tri dijela,sto znaci samo jedno,ziv uhvacen i mucen.E to me najvise boli.

Pitam se kako izgleda covijek koji je to ucinio,ima li nocne more,budi li se u znoju,cime se danas bavi,sta mu sapce savijest?Tako docekam zoru.

Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Bosanka on sub lip 02, 2012 8:50 pm

Nebrisite suze vec brisite one koji su vas na njih natjerali.

Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Holidej on ned lip 03, 2012 8:43 pm

Bosanka je napisao/la:
Nebrisite suze vec brisite one koji su vas na njih natjerali.

Bosanka ovo je dobro.

Holidej
Legenda foruma
Legenda foruma

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Bosanka on ned srp 15, 2012 9:08 pm

...

Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Bosanka on sub ruj 22, 2012 8:49 pm

BOLI ME MAJKO ....BOLI MEEEE...
BIO JE MAJKO,BIO JE...VRELA KRV ZIVOTU MOM...

...

Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj  Sponsored content Today at 5:39 pm

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]