Donji Rahic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LIJEPA RIJEČ.

+2
V E R I C A 80
Holidej
6 posters

Go down

 LIJEPA RIJEČ. Empty LIJEPA RIJEČ.

Postaj  Gost sri lis 13, 2010 8:28 pm

"Lijepa riječ otvara mnoga vrata,pa čak i ona teška željezna"

Ponekad se čovjeku valja odmoriti od interneta,televizije,silnog života današnjice i posvetiti se nečem dubljem.
Sjesti na klupu ispod stabla divljeg kestena u gradskom parku, promatrati kako život lebdi pored njega, podijeliti osmijeh s kakvim slučajnim prolaznikom, pomoći starici da prijedje preko ceste i uopće pokušati poraditi na svojoj duhovnoj strani.

Pročitati kakvu knjigu, pogledati kakavu povijesnu dramu ili pak poševiti djevojku negdje u prirodi!!

Evo ovdje možete napisati poneku lijepu riječ ili tekst(pjesmu) bilo kome od nas ili svima...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

 LIJEPA RIJEČ. Empty Re: LIJEPA RIJEČ.

Postaj  Gost sri lis 13, 2010 8:31 pm

Lijepa riječ je kao lijepo drvo:
korjen mu je čvrsto u zemlji, a grane prema nebu, ono plod daje u svako doba
a ruzna riječ kao ružno drvo:
Iščupanom drvetu sa površine zemlje nema opstanka.

Dok si uobražen i napuhan,
Umišljen da si veliki čovjek,
čovječe zapamti...ZELEN SI!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

 LIJEPA RIJEČ. Empty Re: LIJEPA RIJEČ.

Postaj  Gost sri lis 13, 2010 8:33 pm

IMA DANA ,,KAO ŠTO JE BAŠ DANAS
KADA MI NE TREBAŠ NIŠTA LIJEPO REĆI
SAMO ME ZAGRLI S LJUBAVLJU
DRŽI ME ČVRSTO.
ONAKO KAKO TO SAMO TI ZNAŠ.
NEKA TVOJ POGLED I TVOJE RUKE
BUDI RIJEČI NEIZREČENE

SAMO ME DRŽI ČVRSTO.....

 LIJEPA RIJEČ. TdyHA

Gost
Gost


[Vrh] Go down

 LIJEPA RIJEČ. Empty Re: LIJEPA RIJEČ.

Postaj  Gost sri lis 13, 2010 8:35 pm

Riječ je BOŽIJE davanje.

Ona je fenomen bez kojeg bi se u ovom svijetu razdora i nerazumijevanja teško uspostavila komunikacija medju ljudima, kojima je govor riječima jedan od načina sporazumijevanja.
Riječ je darovana samo čovjeku.
Ptica ima cvrkut, list ima šum, potok ima žubor, insekt ima zujanje.
Sve stvoreno ima svoj jezik, ali je samo čovjekov jezik od riječi sazdan. Ljudi se njima sporazumijevaju.
Druga stvorenja komuniciraju svojim načinima.
Riječ može biti lijepa, ali i ružna.
Ona može liječiti, ali i rane nanositi.
Ona može razveseliti, ali i rastužiti.
Ona može obroditi, ali i destimulirati.

 LIJEPA RIJEČ. Hvala_clanak1

Gost
Gost


[Vrh] Go down

 LIJEPA RIJEČ. Empty Re: LIJEPA RIJEČ.

Postaj  Gost sri lis 13, 2010 8:38 pm

Nije ljubav laka riječ
nije sreća što u srce zna sjeć
nje ludost kriva za sve
ali su krive oči te..

Nije uvijek bolno voljeti
ali tešo je jer zna boljeti
nije sve u lijepoj rijeći
jer ruže znaju više peći..

Nije dovoljno znati da te voli
a da te sutra njen postupak zaboli
nije sve u riječima izgovorenim
već u trenucima tebi podarenim..

Ka budeš u srcu siguran
da ti je netko u potpunosti predan
tad znat ćeš što znači kad te netko voli
Takva ljubav rijetko zaboli..

 LIJEPA RIJEČ. 7lh-cc1323

Gost
Gost


[Vrh] Go down

 LIJEPA RIJEČ. Empty Re: LIJEPA RIJEČ.

Postaj  Gost sri lis 13, 2010 8:40 pm

Kad su tužne misli tvoje..
ti sjeti se poruke ove..
znaj da postoji netko,
kome predstavljaš nešto!!


 LIJEPA RIJEČ. Y7-6a1d0f

Gost
Gost


[Vrh] Go down

 LIJEPA RIJEČ. Empty Re: LIJEPA RIJEČ.

Postaj  Holidej sri lis 27, 2010 7:53 pm

Volim te !! I volim da me volis!!!
Holidej
Holidej
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

 LIJEPA RIJEČ. Empty Re: LIJEPA RIJEČ.

Postaj  Gost čet lis 28, 2010 12:54 pm

Holidej je napisao/la:Volim te !! I volim da me volis!!!

Lijepooo pajdo od tebe a bome i hrabro/čestitam!!



Lijepa riječ otvara svaka vrata
ona ublažava napetost a naša reakcija odaje koliko smo sigurni u sebe??
Recimo:
Ovaj ti sako tako dobro pristaje.
Hvala i tvoja je haljina zaista lijepa.

Kome nije drago primiti kompliment?
Kompliment izrečen u pravo vrijeme i na pravom mjestu omogućuje da razgovor poteče opuštenije.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

 LIJEPA RIJEČ. Empty Re: LIJEPA RIJEČ.

Postaj  V E R I C A 80 pet lis 29, 2010 10:11 pm

Ima trenutaka, kada mi rijeci nisu potrebne... dovoljan mi je pogled u kojemu je sve receno. I love you
V E R I C A 80
V E R I C A 80
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

 LIJEPA RIJEČ. Empty Re: LIJEPA RIJEČ.

Postaj  Gost ned lis 31, 2010 3:17 pm

V E R I C A 80 je napisao/la:Ima trenutaka, kada mi rijeci nisu potrebne... dovoljan mi je pogled u kojemu je sve receno. I love you

Verice...potpisujem do zadnjeg slova
...daaa ima i takvih trenutaka...
 LIJEPA RIJEČ. 17d-clap

Gost
Gost


[Vrh] Go down

 LIJEPA RIJEČ. Empty Re: LIJEPA RIJEČ.

Postaj  V E R I C A 80 čet stu 04, 2010 8:10 am

Hvala Andre, naravno lijepa rijec je uvijek dobro dosla... pogotovo kada se osjecamo negativno i kada nam je uparvo to ono sto nas oraspolozi...lijepa rijec....
V E R I C A 80
V E R I C A 80
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

 LIJEPA RIJEČ. Empty Re: LIJEPA RIJEČ.

Postaj  Gost sub stu 06, 2010 6:05 pm

Nama je potrebna lijepa riječ
bilo kao razgovor
kao savjet
ili čak, kao utjeha u teškim situacijama. LIJEPA RIJEČ. Jwq-sorry_thumb

„Riječi treba mjeriti, vagati, a ne brojati.“

Gost
Gost


[Vrh] Go down

 LIJEPA RIJEČ. Empty Re: LIJEPA RIJEČ.

Postaj  Holidej čet stu 18, 2010 9:01 pm

Gost je napisao/la:Nama je potrebna lijepa riječ
bilo kao razgovor
kao savjet
ili čak, kao utjeha u teškim situacijama. LIJEPA RIJEČ. Jwq-sorry_thumb

„Riječi treba mjeriti, vagati, a ne brojati.“


Jos da stojis iza svoji rijeci bilo bi dobro za sve nas.
Holidej
Holidej
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

 LIJEPA RIJEČ. Empty Re: LIJEPA RIJEČ.

Postaj  Holidej čet pro 01, 2011 4:18 pm

Dobro bi mi dosla koja lijepa rijec. cmok
Holidej
Holidej
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

 LIJEPA RIJEČ. Empty Re: LIJEPA RIJEČ.

Postaj  Stiv čet pro 01, 2011 8:47 pm

Bolje je nesto i ne reci nego reci pa se pokajati
Stiv
Stiv
Admin


[Vrh] Go down

 LIJEPA RIJEČ. Empty Re: LIJEPA RIJEČ.

Postaj  Bosanka ned tra 29, 2012 9:39 pm

Svi znamo da zeljezna vrata otvara ali ja iz iskustva kazem - IZ MRTVIH DIZE.

       Nekako nakupilo se svega previse kroz duzi niz godina i ja se jedno vrelo ljeto (poslijeratno) razboljeh.
I to malo zesce.Nejedem,nepricam i nehodam.Nedajem znake zivota i ostavise me u bolnici.
Dani prolazise,ja prestadoh u sebi i njih da brojim,posto me niko neobilazi i nedaje za mene novce doktorima i oni digose ruke od mene.
Ja tonula u san jer je to valjda jedino sto su mi davali,infuzije u kojima je usput bilo obavezno i nesto da prespavam dan.Vrijeme prolazi,ja nemogu ni do wc-a svojim nogama.Komunikacije nije bilo nikakve ama bas ni sa kim.Posjete nisam imala ama bas nikakve,smjenjivase se u mojoj sobi ostali pacijenti,dolazili,bili,prizdravili,odlazili svojoj kuci.Ja ostajala kao inventar.Samo okrenuta zidu gledala u prazno,tiho plakala i ostajala nijema na sve oko sebe.
Najvise mrzila vrijeme posjeta kada se ispuni soba dijecom,obiteljima i raznim ponudama.
Prilazise i meni neke zene iz sazaljenja,nudise mi voce,ja ni da se pomjerim,ni usta da otvorim.
Nije da nisam htjela,kad bih pokusala glas nije izlazio iz mene,nije bilo snage a ni volje.Samo mi srce plakase za dijetetom koje tada jos bi malo da bi samo zivjelo.Vremenom zaboravih da imam i dijete.Otupila.

   Jedno jutro necija ruka me dodirnu po kosi,polako...jako polako....skoro plasljivo.Osjetih da nije niko od osoblja.
Ali se nepomjerih.Provuce se do zida u koji sam vec mjesecima buljila i znala napamet svaku njegovu ogrebotinu,ali je morao malo da povuce krevet da bi se mogao zavuci u taj jedini kutak koji je bio cijeli moj svijet.
Kleknu na pod da bi usao u moj vidokrug jer ja pogled nisam pomicala nikud sa jedne tacke vec nekoliko mjeseci,uhvati me za ruku i rece - NEDAM TE NIZASTA NA SVIJETU!DONIO SAM TI SAMO BOCICU SOKA,KASNO SAM SAZNAO....
Bio je to neko s kim sam dijelila i dobro i zlo neko vrijeme,a onda nas je zivot razbacao sto kuda.
Bili smo slicni,obadvoje lutalice sa velikim srcem,obadvoje bez obitelji,obadvoje u siromastvu i nevoljama.Nadopunjavali se,ja njemu kao sestra i majka,on meni kao muz i brat ali nikada nismo bili u ljubavnoj vezi.Ovo bjese nesto jace.Pricali jedno drugom o svemu ,on meni o nekim pogresnim vezama,ja njemu o losim muskarcima,dijelili jednu pastetu i pusili jedan cigar.Prezivljavali.Tako je bilo onda.A sada je klecao pored mene ispijena lica kao da je on bolestan,znala sam da nije,samo je nenaspavan i zapusten kao i uvijek,to mu je stil ali oci su sijale sa toliko zara i energije da su me morale dici iz mrtvih zajedno sa rijecima koje je izgovorio.
Nastavio je dolaziti svaki dan,poslije i tri puta na dan i ostajati do kasno uvece.Tako su mu odobrili.za njega nije bilo vrijeme posjete jer su uvidjeli da sam se pocela oporavljati i da je to jedina osoba na koju reagujem.Stalno mi je nesto pricao i ja sam pocela saputati,pa se osmjehivati,ucio me da hodam,bojala sam se da cu pasti ako napravim samo jedan korak,nisam smjela pogledati prema dole jer je pod bio provalija u koju sam padala a on je stalno govorio-NEMOZES PASTI DOK GOD TE JA DRZIM,NEBOJ SE NEMOZES NIKUD DALJE OD MOJIH RUKU,NEDAM TE....NEDAM TE....TI SI MOJA....

Dani su prolazili,ja sam se oporavljala,od kada se prvi put pojavio u bolnici,vise nije preskocio niti jedan dan.
Jednoga dana je doveo mog sina sa sobom.O tome nemogu sada pisati,nikada necu znati da li je bio u kontaktu sa doktorima i da li su mu oni tako rekli ili je sam procijenio da je doslo vrijeme za to.
Samo znam da nisam ozdravila ni od lijekova,ni od hrane,ni od sokova,ni od vitamina vec od njegove lijepe rijeci i od osjecaja da je nekom stalo do tog da zivim.Kao sto on rece za sokove,voce,vitamine i ostalo nismo nijedno imali novaca.
Izveo me iz bolnice,hodala sam polako ali sigurno.Zauvijek mi ostao osjecaj da ako mu jako nestezem ruku mogu pasti.I dan danas to mi je najdragocjeniji trenutak kad mogu da ga uhvatim za ruku.


Zadnja promjena: Bosanka; pet pro 09, 2016 9:30 am; ukupno mijenjano 1 put.
Bosanka
Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

 LIJEPA RIJEČ. Empty Re: LIJEPA RIJEČ.

Postaj  Stiv ned svi 06, 2012 6:12 am

Sta reci na ovo. Jako dirljivo, ali prijatelji su tu kad nam je najpotrebnije
Stiv
Stiv
Admin


[Vrh] Go down

 LIJEPA RIJEČ. Empty Re: LIJEPA RIJEČ.

Postaj  Anima ned svi 06, 2012 7:33 am

Bosanko procitala sam tvoj post i zakljucila da si bogatija od mnogih drugih ljudi Smile Lijepo je imati takvog prijatelja, lijepo je imati neciju ruku..
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

 LIJEPA RIJEČ. Empty Re: LIJEPA RIJEČ.

Postaj  Holidej ned svi 06, 2012 8:15 am

Bosanko nisam bas placljiv, al me je steglo u grlu dok sam ovo cito,bas sam se nejezio i nakraju mi je bilo i drago da sam i ja iz Rahica.Zao mije sto te je sudbina tako kaznjavala,al mi je drago sto si se uvjek izvukla iz tog okrutnog stiska.Drago mi je sto sam jedan od mnogi sto sam ovo procito ,da se ne zavaravamo da nema goreg od goreg.I da uvjek ima nada,za spas.
Holidej
Holidej
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

 LIJEPA RIJEČ. Empty Re: LIJEPA RIJEČ.

Postaj  Lili pon svi 07, 2012 7:10 pm

Bosanka, i ja sam procitala tvoj post i nemogu bas da budem a da nista ne napisem jer me jako dirnulo tvoje pisanje. Kad neko ima toliko "srece" u zivotu, da ga stalno nesto prati, onda se pitamo kako neko moze sve to da izdrzi,da podnese ili kako jednostavno sve na jednog tako nesto ide..... samo sto se rijesimo nekog manjeg problemcica, dodje drugi, pa zatim treci malo veci, pa cetvrti jos veci itd.itd......ali po ovom tvom pisanju se vidi da se niko, ama bas niko netreba predavti tako lako,iako situacija mozda nekad izgleda beizizlazno... jernekaze se uzalud da svaki tunel ima izlaz, i da poslije kise dolazi sunce, i to je istina.....samo netreba posustati duhom. Tesko je to, znam,...lakse kazati nego uraditi....ali ima nas vjeruj mnogih koji smo u istoj ili slicnoj situaciji bili kao i ti...neko malo manje slicnoj, neko mozda posve istoj, i zato bi svako trebo da postupi kao ti, i pruzi ruku prijatelju,.... pruzi ruku nadi koje vise mozda u tom momentu i nema...pruziti ruku ka svjetlu na kraju tunela.....Ovaj mi tvoj prijatelj bas dodje kao bozija nevidljiva ruka koja ti je preko njega dosla, i koju si ti na svu srecu primila, i nisi dala da te se odvuce tamo gdje ti nije mjesto.....nije ti mjesto bilo tamo negdje, nego bas tu gdje si sad, na ovom svjetu, na nekom mjestu, sa nekim, gdje ces se ponovo nauciti radovati malim i velikim stvarima u zivotu,..... da ces se ponovo smijati suncu koje dodje poslije kise i da ces znati u njemu uzivati....jer ti si jedna vrlo jaka zena. I love you
Lili
Lili
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

 LIJEPA RIJEČ. Empty Re: LIJEPA RIJEČ.

Postaj  Bosanka sub svi 12, 2012 9:50 pm


Hvala svima na lijepim rijecima i to bas u temi LIJEPA RIJEC.
Ima mnogo toga sto sam pisala pa brisala misleci da me necete shvatiti,dosta toga sam i podijelila sa vama,tacno je sve sto kazete - jesam i bogata i hrabra i nesretna i tuzna ali Bog mi dao snagu da se izvucem iz raznih nevolja valjda zato sto mu nikad nisam previse trazila.
Moje molitve njemu su uvijek skromne i tihe ali duboke ...iz dna duse.Nikad netrazim puno,samo ono osnovno sto po prirodi sljeduje svakog covjeka.
Bosanka
Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

 LIJEPA RIJEČ. Empty Re: LIJEPA RIJEČ.

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.