Donji Rahic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljubav

+10
Stiv
kupina
roki
Malena
prolaznik
Beba
miki39
Holidej
dzejdzej
Lili
14 posters

Stranica 2 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  Lili uto srp 28, 2009 6:22 pm

cheers LJUBAV cheers
Ljubav - Page 2 Dog-kid
Lili
Lili
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  prolaznik pon ruj 07, 2009 10:35 am

Ljubav - Page 2 Msn01
prolaznik
prolaznik
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  Beba pon ruj 21, 2009 4:25 pm

Dok god nekoga ljubimo zbog njegovih vrlina, to nije ništa ozbiljno.. Ali kada ga poćnemo ljubiti i zbog njegovih mana, onda je to ljubav.




Ljubav odoljeva vremenu koje sve otima; nikad nije zaista ljubio onaj koji misli da je ljubav prolazna.




Najgori način da ti netko nedostaje je da sjedi pored tebe; a znaš da ga nikad nećes imati..




Ljubav je poput rata; lako ju je započeti, ali teško zaustaviti.





Ljubav je spontana i žudi za izrazom radosti, ljepoti pa i u suzama. Ne gubi se u prošlosti i ne teži prema sutrašnjici. Ljubav je sada!





Ljubav je neprestano davanje i primanje.
Beba
Beba
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  Lili sub ruj 26, 2009 3:05 pm

Ako ne volite, kako ćete saznati zašto dišete?
Kako ćete saznati zašto vam je darovano živjeti?
Kako ćete saznati zašto su vam darovane oči? Ruke?
Zašto sunce nad vama izlazi?
I zašto noć vašemu srcu želi dati počinka?


Ako ne volite, što ćete sa svojim danima? Sa svojim snovima?
Čemu vam krv? Čemu znoj?
Ako ne volite, i smijeh i suze bit će vam suhi. Besplodni.
Od vaših tragova neće nastati putovi.
Ako ne volite, bit ćete nijemi. Gluhi. Beživotni.
Govorit ćete ispraznim riječima.
Slušat ćete ispraznošću u sebi.


I nijedna vas riječ neće moći dotaknuti.
Nijednu riječ nećete moći oživjeti.
Nećete razumjeti govor blizine. Govor dodira.
Nećete ući u svijet vama darovan. Vama povjeren.
Nećete zakoračiti u Zemlju ljubavi.
U Zemlju srodnosti.
Ako ne volite, bit ćete stranci kamo god pođete.
I u svojoj duši bit ćete stranci.
I sve divote nadomak vama i u vama ostat će vam zastrte.
Jer samo je ljubavlju moguće razumjeti svijet. Život.

Da biste razumjeli, morate voljeti.
Da biste ikoga razumjeli, morate voljeti.
Bez ljubavi nije moguće nikoga susresti.
Bez ljubavi nije moguće ništa što ispunjava, raskriljuje dušu
Lili
Lili
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  dzejdzej sub ruj 26, 2009 5:44 pm

Ljubav je energija zbog koje postajes bolji,ljubav sa nas skida slojeve koji su se godinama talozili... Slojeve navika, ocekivanja, razocaranja, opreza, pretvaranja. Ljubav je starija od ljudi a opet svaki put istom snagom izbija bilo gdje kad se sretnu dva pogleda....."
dzejdzej
dzejdzej
Mlađi član
Mlađi član


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  Beba ned ruj 27, 2009 6:05 pm

dzejdzej je napisao/la:Ljubav je energija zbog koje postajes bolji,ljubav sa nas skida slojeve koji su se godinama talozili... Slojeve navika, ocekivanja, razocaranja, opreza, pretvaranja. Ljubav je starija od ljudi a opet svaki put istom snagom izbija bilo gdje kad se sretnu dva pogleda....."


Zanimljivo,sviđa mi se ovo. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Beba
Beba
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  miki39 pon ruj 28, 2009 12:10 am

Ljubav ! Citava knjiga u jednoj rijeci,cijeli ocean u jednoj suzi,
sedam nebesa u jednom pogledu,
vihor u jednom uzdahu,grom u jednom dodiru,hiljadu godina u jednom trenu." Crying or Very sad
miki39
miki39
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  Beba uto ruj 29, 2009 9:51 pm

Ljubav je staklo koje se lomi ako ga čovjek primi suviše
nesigurno ili suviše čvrsto
Beba
Beba
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  Lili ned lis 11, 2009 9:19 am

LJUBAV je tajna skrivena u nasim dusama
i LJUBAV je tajanstvena moc koja pokrece dusu covjeka, svjet, planetu
i kosmos.
Srecni su Oni koji svjet oko sebe posmatraju zaljubljenim
pogledom ili ocima ljubavi.
Srecni su Oni koji svoju srecu poklanjaju
i djele sa drugima.
Uvjek postoje "zvjezde padalice" i
"zvjezde radosnice", ali Vi nemojte dozvoliti da se svjetlost
ugasi u Vasim ocima.
Zagledajte se u Ljubavno nebo, u osobu koju
volite, u svoju dusu ... i vidjecete svoj svjetlosni put!
Lili
Lili
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  Holidej pet lis 23, 2009 2:58 pm

cheers Ljubav može opisivati snažan osjećaj kao zadovoljavanje osnovnih emocionalnih potreba, pruža najintenzivniji osjećaj bliskosti. U govoru obično označava međuljudsku ljubav, no ona može označavati ljubav prema državi, cilju, sportu itd. Međuljudska ljubav je odnos između dvije osobe veći od same naklonosti jedne prema drugoj, te je usko vezana s međuljudskim odnosima (ljubav između članova obitelji, prijatelja…). Neuzvraćena ljubav se odnosi na one osjećaje ljubavi koji nisu uzvraćeni. Isto tako postoje mnogi psihološki poremećaji kao što je erotomanija. cheers
Holidej
Holidej
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  prolaznik pet stu 27, 2009 11:05 pm

Nije ljubav kad su skupa dvoje,
ni kad se slatke usne spoje,
LJubav je tezina srca koja zna da boli,
zato budi sretna jer te neko drugi voli....
prolaznik
prolaznik
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  kupina sub stu 28, 2009 6:50 am

Ljubav si ti
koja mi snagu daje
ljubav u meni jos uvek traje
ljubav je moc
koja opija
znaj da sam ti ja
u srcu najmilija.....
kupina
kupina
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  Lili pon sij 11, 2010 2:14 pm


RECEPT ZA LJUBAV


Neophodni sastojci:

1 čaša Vjere

4 čaše Ljubavi

3 čaše Dobrote

2 čaše Strpljenja

4 čaše Razumijevanja

5 litara Nježnosti
Lili
Lili
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  kupina pon sij 11, 2010 5:10 pm

U svakoj tvojoj pesmi ja pronadjem sebe
zeljno te ocekujem s pesmama novim
i srcu svome kazem ne dozvoli
ne dozvoli da te drugi sada voli..........
kupina
kupina
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  kupina sri sij 13, 2010 3:49 pm

Ljubav je kapljica rose
koju Bogovi ulise
u kalem zivota
da mu zatruju disu.............
kupina
kupina
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  Lili pet sij 22, 2010 6:21 pm

Godinama sam bio nervozan (neurotičan). Bio sam plašljiv, depresivan i ohol. I svako bi mi govorio: Ti se moraš promijeniti. I svako bi mi govorio kako sam neurotičan. Bili su mi već dosadni, i ja sam im obećavao i mislio sam se promijeniti, ali nikad nisam uspio ma koliko da sam se trudio. To što me je najviše boljelo, bilo je da mi je najbolji prijatelj uvijek govorio kako sam neurotičan. I on je uvijek ponavljao, da se moram promijeniti. I njemu sam obećavao, pa opet nije od toga bilo ništa, to nikad nisam uspijevao. Tako sam se osjećao bespomoćan i zarobljen.




Baš on mi reče jednoga dana: “Ne mijenjaj se! Ostani takav kakav jesi! I nije važno, da li ćeš se ti promijeniti ili ne! Volim te takvog kakav jesi. Tako neka bude.” Te riječi su zvučale
poput muzike u mojim ušima. “Ne mijenjaj se, ne mijenjaj se, volim te…”
I ja sam se nekako opustio i postao sam življi, i gle
čuda nad čudom - ja sam se promijenio. A sada znam da se nisam uistinu mogao promijeniti sve dok nisam našao nekoga, ko me zaista volio, bez obzira da li ću se promijeniti ili ne. “Volim te”, “rado te prihvatam takvog kakav jesi”… kad se nekome kažu ove riječi onda njemu ili njoj čine neobično dobro.



Biti voljen bez preduslova i pretpostavki omogućuje život pun smisla. Ako se neko osjeća voljen i ljubljen onda može velikodušno darovati svoj život, može se zauzimati za ljude a da uopšte ne gleda šta mu to donosi.



Ne odbacujte sebe govoreći kako ništa ne vrijedite! Dopustite sebi biti voljeni! Prihvatite sebe takvi kakvi jeste sa svim svojim vrlinama i manama!
Lili
Lili
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  miki39 uto sij 26, 2010 3:55 pm

Lili je napisao/la: “Ne mijenjaj se! Ostani takav kakav jesi! I nije važno, da li ćeš se ti promijeniti ili ne! Volim te takvog kakav jesi. Tako neka bude.” “Ne mijenjaj se, ne mijenjaj se, volim te…”
.




Ne odbacujte sebe govoreći kako ništa ne vrijedite! Dopustite sebi biti voljeni! Prihvatite sebe takvi kakvi jeste sa svim svojim vrlinama i manama!
miki39
miki39
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  Lili uto sij 26, 2010 6:10 pm

Ljubav - Page 2 6261
Lili
Lili
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  Holidej sub sij 30, 2010 10:38 pm

LJubav je negdje visoko!
Holidej
Holidej
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  miki39 čet vel 04, 2010 8:48 pm

Kako je tesko tesko tesko tesko tesko tesko napisat nesto pateticno pateticno pateticno, kako me samo prsti bole od kucanja, da mi je samo naci neku zbirku zbirku zbirku na netu netu pa da mogu kopirat umjesto da prekucavam prekucavam prekucavam.

Sudbino kleta, zasto zasto zasto. Rolling Eyes ....ljubav !!!!!...ma i nije tako tesko Very Happy
miki39
miki39
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  miki39 pon vel 08, 2010 4:36 pm

Ma ljubav vam je isto kao kad se upiskite ( u gace )

Svi vide a samo vi osjetite Rolling Eyes
miki39
miki39
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  Lili sub vel 20, 2010 4:45 pm

Citat:
“Vidiš, mladost je najljepše doba, a malo je ko potroši kako valja. Mlado se uda, mlado se oženi. Kad se zacuri, zamomči, stane se par puta, popriča, familije se umiješaju. I?! Sve je to mačka u vreći. Lutrija, bolan.” – zastajala, izvadila duvansku kesu i motajući dodavala.
“I ako si nesretan i promašiš, nema nazad, pati i trpi. Selo je to, bolan, tupavo. Sramota se rastat`. Ludi običaji. Još ako se djeca nađu!? Nadrljaš ko žuti. I šta ostaje?! Traži po strani i skrivaj, da niko ne zna. A sazna se sve, bolan. Oči sve govore. A ovamo svi su sveci”.
Opet bi zastala, grickala folju da se bolje zalijepi i nastavljala dalje.
“Stara sam i baš sam se naživila. E, al’ kad bi se jos jednom moglo vratit to doba. Da mi još jednom srce zaigra, da ustreperim” – paleći cigaru i unoseći se sve dublje u započetu priču dodavala.
“Kad nekog voliš, kad samo njega očima tražiš i liježeš i budiš se sa njim u mislima, slutiš, čezneš…ma, srce ti titra, evo ‘vako, ko krilca u laste. Samo što ne poletiš. Ničeg, bolan, ljepšeg. Duša ti puna. A kad se dvoje vole, kad se nađu! To je pravo bogastvo. Nije zemlja. Nije stoka. Nije para. Zapamti dobro: Ljepše je onima što se vole, već onim što imaju i gledaj da ti se to desi. I da znaš, sve prođe brzo, ko san“, tiho je završavala misao.
Lili
Lili
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  Lili uto oľu 02, 2010 4:11 pm

KAKO SACUVATI LJUBAV??
Bili su vrlo mlad bračni par, tek par mjeseci u braku. No, čak i za to malo vremena mogli su da shvate da brak i nije baš ono kako su ga sebi ranije predstavljali.

U suštini, nije da se više nisu voljeli; naprotiv, još uvijek su osjećali jako silne emocije jedno prema drugome. Ali su ih sve rjeđe iskazivali.

A prije!! Samo do prije par mjeseci, kao da su se takmičili ko će prvi reći „Volim te“. Ili ko će to više puta reći u jednom danu. Ili ko će to da dokaže na interesantniji i origilnalniji način. I nije padalo teško, niti im je moglo dosaditi. Činili su to iskreno i sa ljubavlju; pružalo im je neopisivo zadovoljstvo da svoja osjećanja pokažu jedno drugome.

I u jednom trenu kao da se sve iz korijena promijeni. Do te mjere su bili napeti u posljednje vrijeme, da su i najmanji događaj ili najbezazlenija riječ bili dovoljan povod da se ozbiljno posvađaju i izvrijeđaju.

Već sasvim očajni i istrošeni od novonastale situacije, jedno veče odlučiše da sjednu i porazgovaraju o svemu. I, ako je moguće, da pokušaju da nađu neko rješenje, koje će biti na obostranu korist.

Nijedno od njih dvoje nije htjelo razvod, ali su istovremeno bili i svjesni da je nemoguće živjeti takvim životom. Bilo im je sve jasno, ali nisu nalazili riječi da to i iskažu. Dugo su sjedili tako ćuteći jedno naspram drugog, razdirani iznutra protivuriječnim osjećanjima i mislima, pitajući se neprestano, šta bi bilo najbolje rješenje.

I odjednom muž poskoči:

- „Palo mi je nešto na pamet!“ – reče sa neskrivenim zanosom u glasu. „Hajde da zasadimo jedno drvo u bašti i to neka bude ‘Naše drvo‘!! Ako kroz sljedeća tri mjeseca drvo uvene – razvešćemo se. Ali ako se primi i počne da raste i da se razvija – nikada više nećemo sebi dozvoliti nijednu misao o razvodu. A za to vrijeme, možemo da spavamo i u odvojenim sobama.“

„I šta misliš, jesi li ZA?“ – upita je nesigurno i uperi u nju pogled prepun očekivanja.

U prvi tren ženi se to učinilo kao prilično čudna i suluda ideja – da im budućnost braka zavisi od nekakvog drveta. Ali kad je pak malo razmislila o bezizlasnosti njihove situacije – na kraju pristade.

Sljedećeg jutra otidoše zajedno do obližnjeg rasadnika i kupiše jedno omanje drvo. Dođoše kući, izabraše pogodno mjesto u bašti i međusobno se pomažući – zasadiše ga.

Prošlo je oko mjesec dana od toga dana.
Jedne noći sudariše se, u tami njihove bašte. U pogledima im se izprva vidjelo čuđenje, da bi se zatim pretvorilo u radostan sjaj.

Oboje su u rukama imali po kantu vode.
Svake su noći išli da zaliju drvo…
Lili
Lili
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  Lili sub oľu 06, 2010 6:28 pm

VOLIM TE

“Lako je reći “volim te”, ništa posebno, i manje-više svaki muškarac koga poznajem čini to stalno. Ja sam u par navrata glumio kako nisam u stanju da to kažem, mada nisam siguran zašto. Možda stoga što sam želio da time taj trenutak koji liči na otrcane romanse sa Doris Dej bude vrijedniji pomena nego što bi inače bio.

Znate ono – s nekim ste u vezi i počnete nešto da govorite, a onda se zaustavite, a ona pita: “Šta?”, a vi kažete: “Ništa”, pa ona insistira: “Molim te, reci”, a vi i dalje odbijate: “Ne, zvučaće glupo”, i potom vas ona natjera da to ipak izreknete, iako ste sve vrijeme upravo to i namjeravali, a onda ona smatra da je to vrijednije zato što je teško izvojevano. Možda je i znala da ste se folirali, ali vam ipak ne zamjera.”
Ljubav - Page 2 Volim-te-300x230
Lili
Lili
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  Beba sub oľu 13, 2010 11:24 am

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Zanimljivo



Voljeti nekog a ne biti s njim je kao biti kažnjen a ne biti kriv scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch Zbunjena sam
Beba
Beba
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 2 Empty Re: Ljubav

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.