Donji Rahic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poznate ličnosti i religija

Go down

Poznate ličnosti i religija Empty Poznate ličnosti i religija

Postaj  Stiv ned lis 18, 2009 10:40 am

Barack Obama
Prilikom izbora Baraka Obame za predsjednika USA novinari su o njegovoj vjerskoj pripadnosti najčešće pisali da je musliman, ne provjeravajući da li je to stvarno točno. Na njegovoj internet stranici medjutim on piše potpuno drugačije. Naime on kaže: "Ja nisam i nikada nisam bio musliman. Moj otac potiče iz Kenije i u njegovom selu su živili isključivo muslimani. Moja majka je kršćanka iz Kanzasa i nakon razvoda mojih roditelja mene je dalje odgajala majka. Jedina veza s Islamom je moj djed koji je bio musliman. Jedno vrijeme sam s majkom živio u Indoneziji. Indonezija je islamska zemlja. Tamo sam išao u školu, ali nisam prakticirao islam.
Ja sam član Trinity United Church of Christ i oduvijek sam bio kršćanin"

Poznate ličnosti i religija Barackobama23
Stiv
Stiv
Admin


[Vrh] Go down

Poznate ličnosti i religija Empty Re: Poznate ličnosti i religija

Postaj  Stiv ned lis 18, 2009 11:09 am

Poznate ličnosti i religija 180px-Tom_cruise_1989
Tom Kruise
Tom Cruise je odrastao s tri sestre u siromašnoj obitelji. U djetinjstvu su njegovi roditelji Thomas i Mary često se selili. Poslije razvoda roditelja dalje živi kod majke i njezinog novog muža Glen Ridge u New Jersey. Do tada je već promijenio preko 15 škola u USA i Kanadi. Kad je imao 14 godina odlučio je biti katolički svećenik i tad je godinu dana živio u jednom Franjevačkom seminaru.
Najviše interesa je ispoljavao za sport i glumu. U školi je bio član hrvačke ekipe i nakon jedne povrede koljena je prestao s hrvanjem i odlučio da bude glumac. Sa 18 godina odlazi u New York gdje posjećuje Neighbourhood Playhouse School of Theater.Sanford Meisner. Poznatim ga je napravio film Top Gun
Od 2001 do 2004 živi s glumicom Penelope Kruz, a 2005 počela je njegova veza s Katie Holmes, s kojom je još uvijek u vezi.
Od 1986 Cruise je član Scientology sekte i nakon njegovog raskida s Nikole Kidman sve češće nastupa u javnosti kao član te sekte. Tako se prilikom jednog njegovog posjeta Njemačkoj i Francuskoj posebno zalaže kod političara tih zemalja za Scientology sektu.
Svojim angažmanom u toj sekti često je na udaru svjetskih kritičara.
Stiv
Stiv
Admin


[Vrh] Go down

Poznate ličnosti i religija Empty Re: Poznate ličnosti i religija

Postaj  Stiv ned lis 18, 2009 11:16 am

Poznate ličnosti i religija Will_smith

Will Smith
NAKON što je David Letterman izrešetao Victoriju Beckham pitanjima o "preobraćaju Beckhamovih na scijentologiju na nagovor njihovih prijatelja Katie i Toma", a Posh ipak opovrgnula sve poveznice s tom "religijom", sada je na tapeti glumac Will Smith, Cruiseov najbolji prijatelj, za kojeg se u zadnje vrijeme nagađa kako je i on zapeo za "Tomovu vjeru". No, Will oštro demantira kako je član ikakve vjerske zajednice, pogotovo scijentološke.
"Nije istina da sam scijentolog. Ne moraš biti židov da bi bio prijatelj sa Stevenom Spielbergom. Ne moraš biti musliman kako bi se družio s Muhammadom Alijem. Isto tako, ne moraš biti scijentolog da bi bio prijatelj Tomu Cruiseu", rekao je Will Smith, koji tvrdi kako je "kršćanin koji voli proučavati sve religije". No, ako Will, kako kaže, "samo" proučava scijentologiju, zašto je onda članovima ekipe filma "Hancock" povodom završetka snimanja poklonio bon za testiranje osobnosti u scijentološkom centru?

Cilj tog testa je, naime, preobratiti nekoga na scijentologiju otkrivanjem njegovih mana u karakteru koji se onda mogu ispraviti slijeđenjem takozvane "religije".


"Duhovi vanzemaljaca zapeli su u ljudskim tijelima"

Otkad se Tom primio scijentologije (koja je priznata jedino u SAD-u i koja nema nikakvih dodirnih točaka sa transcendentalnim u bilo kojem smislu, što znači da nije religija već ideologija), mnogi holivudski glumci pomamili su se za nečim o čemu, zapravo, nemaju pojma.

Dok Tom "baca neke spike" kako je prema "Djelovanju Thetana IV" došao do najvišeg stupnja u vjerovanju (što znači da je bliže božanstvu od svih drugih sljedbenika neke druge religije), njegov prijatelj Will tvrdi da prema njegovoj "dobro prostudiranoj materiji" scijentologija sadrži 98 posto istih vjerovanja kao budizam ili kršćanstvo (dva preostala postotka vjerojatno se odnose na najnevjerojatniju stvar koju scijentologija kao "religija" uči, a ta je kako su svi ljudski problemi uzrokovani "duhom vanzemaljaca koji je zapeo u našem tijelu").

Tako si Tom može "za šešir zakačiti" svoj najviši stupanj, jer je scijentologija, barem prema Willovoj dobro prostudiranoj materiji, "praktički ista kao i sve ostale religije".
Stiv
Stiv
Admin


[Vrh] Go down

Poznate ličnosti i religija Empty Re: Poznate ličnosti i religija

Postaj  Stiv ned lis 18, 2009 11:35 am

Poznate ličnosti i religija Richard_gere
Richard Gere
Već duže vrijeme Buddhizam ima svoje pristaše i u Hollywoodu. Jedan od prvih sljedbenika ove istočnjačke religije je Richard Gere. Od njegovog prvog susreta s Dalai Lamom 1982 godine Gere ide jedan do dva mjeseca godišnje u Dharmsalu (Indija) da bi meditirao s Dalaj Lamom i njegovim sljedbenicima koji tamo žive u Egzilu. Nakon njega se još nekoliko glumaca iz Hollywooda izjasnilo da prakticira ovu religiju.
Stiv
Stiv
Admin


[Vrh] Go down

Poznate ličnosti i religija Empty Re: Poznate ličnosti i religija

Postaj  Stiv pon lis 19, 2009 1:33 pm

Poznate ličnosti i religija Ribery
Frank Bilal Ribery

Trenutno je igrač Minhenskog Bayerna i slovi kao jedan od najboljih ofanzivnih igrača na svijetu. Kada je imao 3 godine doživio je tešku saobraćajnu nesreću u kojoj je zadobio taj famozni ožiljak na licu po kojem je postao prepoznatljiv.Rođen je 1. aprila 1983. godine u Boulogne-sur-Mer u Francuskoj.Posredstvom njegove supruge Vahide koja je marokanskog porijekla Frakn je prešao u Islam, ljudi bliski njemu kažu da je Ribery to uradio zbog sebe, a ne zbog supruge i da je on veoma iskren Mumin. Dokaz svemu tome su njegove ispružene ruke i dova Allahu dž.š. koju uvijek uči prije svake utakmice! Izjava za jedne ugledne francuske novine:Kao dijete provodio sam sve svoje vrijeme sa muslimanima. To je moj izbor. Niko mi nije rekao da to uradim. Ja radije zadržavam moje razloge za sebe.
Stiv
Stiv
Admin


[Vrh] Go down

Poznate ličnosti i religija Empty Re: Poznate ličnosti i religija

Postaj  Stiv pon lis 19, 2009 1:35 pm

Poznate ličnosti i religija Thierry-henry-tommy-hilfiger-and-thierry-henry-new-hilfiger-flagship-store-in-london-photocall-and-press-conference-0aHvWt
Thierry Henry

Većini javnosti nije poznata činjenica da je "Fudbalski Mozart" Thierry Henry Musliman, da je u Londonu dok je igrao za Arsenal, bio redovan gost džamije. Rođen je 17. augusta 1977. godine u Parizu. Spada među 5 najboljih fudbalera današnjice. Najbolji je golgeter francuske reprezentacije svih vremena i najbolji je golgeter londonskog Arsenala svih vremena.
Trenutno igra za katalonskog giganta Barcelonu. Svaki gol proslavlja uzdignutim prstom što simbolizira Tewhid!
Stiv
Stiv
Admin


[Vrh] Go down

Poznate ličnosti i religija Empty Re: Poznate ličnosti i religija

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.