Donji Rahic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljubav

+10
Stiv
kupina
roki
Malena
prolaznik
Beba
miki39
Holidej
dzejdzej
Lili
14 posters

Stranica 5 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Anima uto tra 05, 2011 5:49 pm

Ljubav je jedan njezan sapat.Jedan osmjeh.Jedan zvjezdan pogled.Tople ruke.Tisina koja mirise srecom, odise morem snova.Miris ruze koji se sluti. Smile
Ljubav je........o, ljubav je... to..... i mnogo, mnogo vise.. Smile
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Anima uto tra 05, 2011 5:58 pm

Ljubav je napisati jednu........ Very Happy

"I......"

Usutise tisine medju nama
glasno prhnuse krila ptice
prolamajuc zidove srca
da se pjesma nasmije
u sjajnim zjenama...
I......
Proljece nas probudi
iz suma samoce
hitra srna ka sreci nas povede
O, volim te!
Volim..stoljecima..
O, volim te!
i srcem i dusom..
O,volim te !
O, kako te volim!
to vjecno budjenje ljubavi nase..
ustreptala srca..i drhtave ruke..
vrele usne i bistre suze..
O, volim te volim!
To srce sivo,
tu stijenu..gordu..
I...volim kad kazes
da samo moj osmjeh..
ozivjet je moze..
O, volim te!
Volim..ludo volim..
kroz vjekove duge..nasu ljubav cudnu..
nasa obecanja ..
I....
nase sve smjelije zelje..

F.K.
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Anima sub svi 28, 2011 10:18 am

"Mojoj Muzi"

Starim..moje su ruke postovana Muzo prekrivene sicusnim borama ( sve vise slice Naninim)..a, i oko mojih ociju nakupilo ih se mnogo..pa ponekad kazem sama sebi Muzo moja.. da mi lice izgleda kao paukovu mrezu da su mi oci razapele i pohvatale na licu duboke i iskrene osmjehe zivota..ali jos uvijek postovani najradje sanjarim o ljubavi, o tebi kao da mi je onih 18. sto rekoh kada te sretoh da mi nije..Kada mislim na tebe Muzo..pomislim da znas da sam dokucila tajnu..i, da mi se iz daljine smjeskas sapucuci "Zivi San..sanjaj"..Znas postovani moj..mnogo toga sam sacuvala od godina pa bosih nogu poput djevojcice sjedokosa jos uvijek setam livadama..Pisem ti ovdje..postovani razlog je znan i neznan..Sicusni tragovi....I dok u sjecanjima tonem kako sam nekada ovdje pjevala, dernjacila se poput razmazene djevojcice cekajuci dvije rijeci..osmjehujem se iz sve duse...Doduse i onda se sutilo kao i sada o ljubavi..ali ne i tvoja hirovita ( smile)..i, evo ove podobro drhtave ruke slusati moraju zelju srca..ova sto trebala bi biti samo jos umorna zena, neposustaje u zelji da kaze..Volim..I smijesim se opet sjecanjima koja su ovdje..i mada ih ne vide vise drugi..moje oci jos ih vide..moja dusa jos cuje..zato i navratim ovdje..sve u nadi..da osmjeh sirok izmamice meni samo znan gost..Postovani ova iskrenost granici sa ludoscu..ove rijeci..al, vec rekoh sacuvala sam od vremena i ludost da te volim sijedih kosa..
Ne danas , mozda ni sutra..ali kad tad ...Ja zivim a, to znaci da jos uvijek imam svoju sjenku..Postovani bice to suncan dan bez obzira sta reci ce toga dana meteorolozi..Starim i fali mi lakoce u redcima..ma, ne postovani fali mi sjaj tvoje blizine..o, sebi znam sto znam..o, tebi znam sto znam..i time sam dokucila tajnu..No odat je necu..poneki osmjeh pripada samo nama..

S´ postovanjem
F.K.
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Anima ned svi 29, 2011 8:08 am

"Sapat Muzi"

Znas..pravi se da nikada odlazila nisam..i pretvori more pitanja u njeznu sutnju..ne rusi sutnju uzdahom tihim..samo u sebi reci..istina je ta luda zena..svo mi je srce proputovala trazeci dokaz da svaki atomcic njoj pripada..Pa se osmjehni kao nekad..jer pognute glave..jucerasnja djevojcica..stidno u bose noge gleda stojeci pred tobom..Znas..ako mislis da je putovanje kroz tvoje srce lahak put bio..moram ti reci..da najtezi put to bjese..jer zavolit trebadoh i ono sto ne znam o tebi i sve neznane u tvome srcu osjetiti kao svoje..Tezak je to put..biti tvoja bol..igla sto kroz srce lutajuci ranjava caprkajuc svaku tajnu pomno..Da..za oprost molim..mada si pozivajuc me u svoje srce znao..sta uciniti mogu..Hvala sto sutke podnijeo si bol..dok krpila sam negdje nevidljivim koncem njeznosti a, negdje bola da osjetis sebe..zivot..Pogledaj me..izronila opet u svjetlost dana..skupih hrabrosti prevazici samu sebe i napustiti skloniste..sada znam..osjecam i disem istinu..da si mi ga zaista poklonio..i moje postovanje, straopostovanje je djevojcice pred ljubavlju sto me navede da stanem pognute glave pred tebe i kazem ti..Ti si ljubav..jer samo ljubav izdrzati moze sve puteve u srcu sto ljubav pohodi..gordo, tiho..cekajuc je rasirenih ruku...Zagrli me..umorna sam od puta..privi me na prsa njezno..Sretna..naravno da sam sretna..biti voljena..kruna je onoj sto voli..

S´ postovanjem
F.K.
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Anima sri lip 01, 2011 7:35 am

Hmm..sta to ovdje izgleda niko nesvraca? Sad Nemoguce da niko ni slova o Ljubavi ne pise a svi je u dusi nosimo..
Pera u ruke i da vas citam..inace cu vas pocet cerupat sve redom Laughing
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Stiv sri lip 01, 2011 11:43 am

LJUbav je citati ovako lijepe tekstove, a jos veca ljubav ih je napisati.
Stiv
Stiv
Admin


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Anima čet lip 02, 2011 7:50 am

"U mome snu"

Vidjevsi te.. od srece kao da krila dobih..i, odadoh ti sapucuci tajnu zasto labudovi... Zarko sunce sa neba tog trena u tvojim ocima pronaslo je dom, pa si slicio najsrecnijem slijepcu sto kao da je tog trena progledao.. i ocima se smijesi svemu sto je samo zamisljajo ..Imao si na licu neopisivo lijep osmjeh srece..Koracali smo meni najdrazim stazama..obalom rijeke..i pokazala sam ti gdje osjecam istinu koju mi dusa vidi u pjesmama..tog trena usne su ti bile njezan oblak na kojem spusti se rijec Ljubav..a slicio si djecaku sto se izgubio u nekom zrelom tijelu kao u prevelikoj kosljulji nekoj i, ne zna odkuda on tu..ni gdje do sada bjese, da nevidje sto tako vidljivo sve oko njega govori..Sjedili smo kao sto sjede dan i noc..jucer i sutra..na sivom kamenu.. nepitajuc se ko je ko.. i nigdje a svugdje zaputismo se toga trena..Htjeo si vidjeti da li je zivot il´ san...Pricala sam ti kao nikada prije..slikovito, tiho..slusao si tajnu o jezeru, rijeki i pticama..i bjese, sto je.. i sto ce biti ..Ljubav samo Ljubav.. u svemu i za sve..oko nas..udisali smo je u mirisljavom zraku ljetnog dana, duse smo sitili njom kao labudovi glad mrvicama..Sjedili smo dugo..i bjehosmo prijatelji stari, dvije duse sto se raduju konacnom susretu...san i java..zajedno..Putovali smo..i smjesio si se..smjesio srecno.Tiho kao sto sjenke se skrivaju..nestao si jutros..ostavisi uzdah svoj..Sanjaj San..zivi...Probudih se na dlanu osjecajuc tragove topline..osmjeh mi evo krasi lice..drzali smo se za ruke..znaci..Isto je sve kao nekada..pozovem li dusom dragu dusu..otvorim prozor svoj kraj kojeg sanjam..i, tu..tu si moja Ljubav vjerna kojoj reci mogu sve..

S´ postovanjem

F.K.
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Anima čet lip 09, 2011 5:29 pm

Gdje je se sakrila sva ljubav??????

Tctctc nije valjda da niko nikog ne voli..niko ni za kim ne tuguje...niko se nikome ne raduje..niko nikoga ne ceka..niko ni za kim ne cezne..niko nikoga ne sanja????????????.. Sad
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Stiv pet lip 10, 2011 12:43 pm

Po pisanjima (citam pazljivo) reklo bi se da je tu puno ljubavi. Neznam da li je ljubav uvijek uzvracena,ali ljubav je davati, Kad se nekoga iskreno voli onda se i s malo mozemo osjecati sretnim.
Stiv
Stiv
Admin


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Lili pet lip 10, 2011 4:35 pm

U ljubavi moras biti spreman na sve. I love you
Lili
Lili
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Anima pet lip 10, 2011 6:11 pm

Lili je napisao/la:U ljubavi moras biti spreman na sve. I love you

Very Happy Koliko istine.. ma sva istina stade u jednu recenicu..pa se i nasmijah i rastuzih u jedan mah..Lili ta ti je za zapisat u onaj nas tefter mudrosti Laughing
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Anima sri lip 15, 2011 6:19 am

U tebi je moja snaga, moj osmjeh..moje svjetlo..Budi uz mene Ljubavi.
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Holidej sri lip 15, 2011 5:47 pm

Ljubav je Cekic,on te lupne po prstu, a ti ga i dalje drzis , jer nesmijes ga baciti da nebi jos gore uradio.
Holidej
Holidej
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Bosanka čet lip 16, 2011 5:36 pm


Dosta je....treba da se ostavim tumaranja i zanosenja,treba da se obuzdam.....
Vrijeme je da stisnem glavu umjesto srce i to sa obje ruke...a srcu da naredim da vec jednom usuti.
Bosanka
Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Lili pet lip 17, 2011 6:41 pm

"Tako je malo ljubavi među ljudima. Ko umije da voli ne bi trebalo ništa drugo da radi." - I love you
Lili
Lili
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Anima pet lip 17, 2011 6:45 pm

Ljubav ...

Jednog lijepog dana..odluci se Ljubav da postane ogledalo..i ostavi svima poruku.."Ogledaj se da bi me vidjeo-la"..Vecina ljudi u ogledalu trazi da ugleda nesto ili jos nekoga ..ne zeleci da prihvati istinu..jer zastrasujuce moze djelovati i sama misao da ona-onaj sto u ogledalu se odrazi toliko toga moze.. i, toliko toga jos uciniti treba .. Smile
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Anima pet srp 01, 2011 5:44 am

"Neodlucna ljubav"

Gdje ti je srce umorni? Gdje?..Kome pripada ono? Ko ti je ljubav? Tako rastrgan izmedju ..sve sto cujem da izgovaras i dvije su rijeci..navika i osmjeh..Ko je ko umorni? Sta na vagi tvojoj vazda nateze? Neodluka..uvijek ti je vidim u ramenima..i nikako da se pomaknes sa mjesta..
Bilo bi lijepo zar ne? Bilo bi lijepo zivjet osmjeh al´ da ne zaboli gubitak navike..u njoj se skupi sav zivot tvoj..pa ognjiste tvoje i tvoj puteljak nekako prirastose srcu..A, srce ono cezne za osmjehom..
Hmm...nezavidna situacija..ne cudi me sto sutis..il´ galamec sam sa sobom prodjes ispod mojih prozora..
Ne rekoh ti prije al´ umorih se od tvoje galame, sigurno ni pomisljao nisi da cu te uhvatit za jaku..U tvojoj neodluki vazda ti..a, navika i osmjeh gube sebe..Stoj! Ne mrdaj ni korak dalje! Isamaracu te rijecima..neodluka da postane odluka i kukavicluk da postane hrabrost krajnje je vrijeme..Gdje ti je srce umorni? Cega se za ljubav odreci ne moze?..E, moj umorni..ne treba teb samar vec vodic kuci..Covjek ma sta prico..ceg se neodrice to i voli..Jadan osmjeh..i jadna navika..s´ tolikom neznalicom..Gdje ti je srce umorni? Tamo gdje si i ti..
Ne porici! Slusaj! Covjek sto se ne moze odluciti pa je gdje je..odlucio se je ..



Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Bosanka pet srp 01, 2011 7:11 pm


Pojavio se niotkud,odjednom....neki mnogo fini gospodin,kaze da zna cijelu moju situaciju i da ce doci u nedelju uvecer da me zaprosi.Sa prstenom....sa sestrom,zetom i prijateljem.Ja mu se mnogo svidjam,rijesice sve moje probleme jedan po jedan polako,brinuce se o meni,nije se nikad zenio,malo je okasnio,mene dugo pratio...
Ja mu kazem da nedolazi jer ja se necu za stranca udavat,on kaze dovoljno je sto ja tebe volim,naviknuces se pa necu biti stranac.
Jesam li ja to na prodaju,pitam se? Kako se moze zivjet u braku sa nekim koga nevolis?
I ko ti nije cak ni simpatican?

A LJUBAV???????

Cuti i place duboko u meni,neumije nista da mi kaze osim -volis drugog!!!!!!!!


A RAZUM???????

Cuti i place duboko u meni....kaze....a sta mislis da pokusas!!!!!!!!


Pomozite mi molim vas,svaki komentar je dobro dosao.


Bosanka
Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Holidej pet srp 01, 2011 9:49 pm

Bosanko jel to stvarno sve tako sto napisa?

Ako i jeste ja ti tu nemogu pomoci ,mozda neko od forumasa ima bolje ideje.


Dobro razmisli, jedino to ti mogu napisati. cmok

Holidej
Holidej
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Bosanka sub srp 02, 2011 11:08 am

Holidej je napisao/la:Bosanko jel to stvarno sve tako sto napisa?

Ako i jeste ja ti tu nemogu pomoci ,mozda neko od forumasa ima bolje ideje.


Dobro razmisli, jedino to ti mogu napisati. cmok


Bogami druze to je sve stvarno tako kako ja napisa.
Zao mi je sto napisa,jos zalije sto sumnjas ali sta je tu je....
Idemo dalje.
Bosanka
Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Holidej sub srp 02, 2011 9:46 pm

Bosanka je napisao/la:
Holidej je napisao/la:Bosanko jel to stvarno sve tako sto napisa?

Ako i jeste ja ti tu nemogu pomoci ,mozda neko od forumasa ima bolje ideje.


Dobro razmisli, jedino to ti mogu napisati. cmok


Bogami druze to je sve stvarno tako kako ja napisa.
Zao mi je sto napisa,jos zalije sto sumnjas ali sta je tu je....
Idemo dalje.

Pravo da ti kazem nesumnjam, danas ima svasta pa nije ni cudo da i tebi se to dogodi .
Moraces mi napisati sta si odlucila ,jer vaku situaciju nisam jos vidio.
Bas sam radoznao.
A ako se odlucis ipak da se udas ima nas sve forumase da pozove ,zasluzili smo da ti se oduzimo.
Sto neznaci da ces nas se rijestiti,ako se udas.
Holidej
Holidej
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Lili ned srp 03, 2011 9:54 am

Bosanka je napisao/la:
Pojavio se niotkud,odjednom....neki mnogo fini gospodin,kaze da zna cijelu moju situaciju i da ce doci u nedelju uvecer da me zaprosi.Sa prstenom....sa sestrom,zetom i prijateljem.Ja mu se mnogo svidjam,rijesice sve moje probleme jedan po jedan polako,brinuce se o meni,nije se nikad zenio,malo je okasnio,mene dugo pratio...
Ja mu kazem da nedolazi jer ja se necu za stranca udavat,on kaze dovoljno je sto ja tebe volim,naviknuces se pa necu biti stranac.
Jesam li ja to na prodaju,pitam se? Kako se moze zivjet u braku sa nekim koga nevolis?
I ko ti nije cak ni simpatican?

A LJUBAV???????

Cuti i place duboko u meni,neumije nista da mi kaze osim -volis drugog!!!!!!!!


A RAZUM???????

Cuti i place duboko u meni....kaze....a sta mislis da pokusas!!!!!!!!


Pomozite mi molim vas,svaki komentar je dobro dosao.


Evo Bosanka dacu i ja svoje misljenje.
Prvo.....ako te voli kao sto kaze, i ako te je pratio kao sto kaze....pitam se sto ti se prije nije "prikucio" da rijesava sve tvoje probleme, kako te je mogo gledat negdje sa strane u problemima, ako te voli... Rolling Eyes
Drugo...Nije se zenio, ...nije valjda pratec tebe osto neozenjen,... jadan nebio nje nista drugo mislio
Trece....Kako je moguce da te neko odjednom dodje da zaprosi a nije bio stobom ni sat a kamoli dan, dva zajedno... Rolling Eyes , da te upito da budete zajedno,ono po bosanski da ti bude "momak",to i nekako prilici ali ovo.. Cetvrto...A to da bi se ti mogla naviknuti na njega, iako ti je sad stranac...da bi ga mogla zavolit....u to nesumnjam, to je moguce i to se moze dogodit...
Ali kao sto gore napisa, moras snekim provest neko vrijeme da bi neke stvari znala....a za neke vece stvari i vece korake....e pa tu bome treba i malo vise vremena, a ne samo iskocit iza zasjede i kazat..." Pratim te, volim te, oces li se udat za mene!" Shocked
Lili
Lili
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Anima ned lis 30, 2011 8:09 am

Ljubav je..

Sjedemo na klupu.Njegova ruka stegne moju, uzdahnemo samo..i sutke se zagledamo u vodu.Ponekad smo tu.. samo da sutimo, slusamo cvrkut ptica i uzdisemo svako za sebe..Ponekad kutkom ga oka ugledam kako mi lice mustra kao da me prvi puta vidi i njezan osmjeh zalebdi mu licem..Ponekad opet trgnem se, kad glasno uzdahne..tada spustim glavu na njegovo rame i sapnem samo..Volim....Prebiramo tako svoje misli..kafa ohladi..noc se nad nama spusti..ne podijelimo rijecima mnogo ..nekako se s´ godinama najbolje ispricamo dusom..sutke sjedec s´ rukom u ruci..veci dokaz ne trazimo vise..znajuc sta zivot sve nam je cinio..al´ ruku iz ruke istrgnut nije mogao..
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Anima uto stu 01, 2011 7:16 pm

"Pjesma o nama"

Prastam ti.. prastam ti uvijek sve..
osjecam te lahkim kao pero..
u srce svoje smijeseci te spustam..
Tu..tu, nocas svoj osmjeh pronadji..
jer Ti si onaj koji me voli..

Prastas mi..lahko mi prastas sve..
ne osjecam gorcinu vec slast u tvome glasu
jer prosto samo zivih i zivim..
i, znam gdje me nocas spustas..
Ako..ako, tu mi je i mjesto..
jer sam ona koja te voli..

F.K.
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  prolaznik pon stu 07, 2011 9:29 am



Ako ljubav ima ime,
tvojim se imenom zove...

prolaznik
prolaznik
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 5 Empty Re: Ljubav

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.