Donji Rahic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljubav

+10
Stiv
kupina
roki
Malena
prolaznik
Beba
miki39
Holidej
dzejdzej
Lili
14 posters

Stranica 6 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  Bosanka sri stu 09, 2011 7:52 pm


Shvatila sam da o ljubavi neznam nista.

Eeeeeeejjjjj.....u ovim godinama.Kasno.
Bosanka
Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  Bosanka čet stu 10, 2011 5:11 pm



Bosanka
Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  Goga sri stu 16, 2011 9:45 pm

Bosanka je napisao/la:
Shvatila sam da o ljubavi neznam nista.

Eeeeeeejjjjj.....u ovim godinama.Kasno.

Nikad za ljubav kasno nije,kao sto nikad niti ne znas gdje ce te saletiti ta iskra !!! drunken

Goga


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  Bosanka čet pro 22, 2011 2:19 pm

...
Bosanka
Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  Bosanka čet pro 22, 2011 5:15 pm


Zivot bi dala za ovakvu jednu djevojcicu .
Neostvarena zelja mi je imati kcer.Nemogu opisati emocije koje imam dok ovo dijete pjeva.
Neznam za ostale,ali znam koga ce oduseviti jednako kao i mene.ANIMU - SIGURNA SAM.
Bosanka
Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  Anima čet pro 22, 2011 8:06 pm

Bosanka je napisao/la:
Zivot bi dala za ovakvu jednu djevojcicu .
Neostvarena zelja mi je imati kcer.Nemogu opisati emocije koje imam dok ovo dijete pjeva.
Neznam za ostale,ali znam koga ce oduseviti jednako kao i mene.ANIMU - SIGURNA SAM.

Bosanko mala je ko secer i izuzetno talentovana Smile covjek htjeo nehtjeo osmjehne se i bas uziva gledajuci je. Ma sta reci sva je izuzetna, blista i puna je zivota..a, tebi hvala kada uz lijepu pjesmu sjetis se i mene Smile
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  Anima čet pro 22, 2011 8:18 pm

Ljubav je..cuti tvoj osmjeh..

Utihle su oluje, ne lome vjetrovi granje.. ne raznose uvehlo lisce..Utihnuli su.. i ne donose vise kapi kise na okna..Okruzena tisinom..osjecam samo blag vjetric njeznosti ..kako srcem struji..Smjeh srece odzvanja jos uvijek..tvoj smijeh..smijenjuje se s´ tvojim briznim uzdahom kojeg spustih nasmijeseno u svoje srce..O, volim te..ne izreceno zaplesa u dusi..i tu plese laganim korakom satima i satima..Utihla su pitanja..beznacajne postale su rijeci..osmjeh i uzdah..ostali su samo..kao neiscrpno more snova..Utihle su oluje..kise su stale..od srece vrelo lice iscekuje pahulja let..da se tope na nasmijesenim usnama i trepavicama..Ne mogu nam nista..ni jeseni..ni zime..
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  Bosanka ned sij 15, 2012 9:32 pm


..
Bosanka
Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  Anima ned sij 29, 2012 8:19 am

"Sada kad imas sve"

Osjecas li ..
sto imas vise,
sve..
to jace postaje u tebi nista
te skrta postajes dusa
sto od sjecanja zivi..
Osjecas li ..
sto veci blijesak upijaju oci
to tuplji pogled postaje ti..
te slijepilo za ljepotu
postaje sve deblja mrema
kroz koju vise doprijet ne moze
odsjaj prave srece..
Osjecas li..
sto vise zivis
da sve manje dozivljavas
i da neucis od zivljenja nista
jer zivot ne tece kroz vene ti vrelo
vec kao valovi smjenjuju se samo..
vidjeno
bezbojno i bez traga
tvojim mozdanim celijama..
Osjecas li ..
da ispunjenje svih tvojih zelja..
u stvarnosti posta kraj tvojih snova..
te noci pretvorise se u crne rupe svemira..
a, ne u puteve kojim koraca
ko nekad ti dusa..osmjesima..
pa zedan i ustajes i lijezes..
Osjecas li..
ko si postao nakon sebe..
Osjecas li..
da imati..sve..
kao kletva kroz zivot te prati..
i dok sa strahom
od svog imanjem,zaboravljenog.. nemanja se boris..
govoris svemiru..
i govoris ..meni..
voliti, samo..
voliti opet..
posta ono cega se najvise bogat boji..
Osjecas li?
Osjeti!!
Osjeti!!
preklinjem te osjeti..
koliko ko´ siromah bogat bio si..
kada si imao samo ..
kaput truljav, puteve..
i san ..
kojeg iz dan u dan takla sam ti..

F.K.

"Ljubav je briga za dusevno stanje duse koju volimo"..
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  Anima ned sij 29, 2012 10:57 am

"Ljubav i ljubav"

Volis li je?..
O, kako blesavo od mene..
naravno da je volis..
ti si mi o sebi rekao
da ljubav uvijek prihvatit ces..
Kako sam samo drska..
dok igram se sa mislima tim..
da onu sto si kao ljubav svoju
rekao da vidis..
bore tuge i melankolije
na lice ti stavi..
pa isceznu u neznano
onaj srecan osmjeh sto imao si
dok si bio uz mene..
svoju zabludu..
Volis li je?
O, kako blesavo od mene..
pitati onoga sto greske ne priznaje..
dal zeli da prizna ono sto moglo bi
vratit ga na pocetak..
u besane noci pune ceznje..
na livade zelene i izvore bistre..
u duboke sume pune carolije..
da bude nasmijan..
kraj one koju ne voli..

F.K.

"Odluka za za ono sto zovemo Ljubav nije uvijek odlucna da li cemo istinski ljubav osjecati"..
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  Stiv ned sij 29, 2012 7:12 pm

Stvaras - dakle zivis. drago mi je Anima da procitam ponovo koji stih od tebe. Jako lijepo napisano.
Stiv
Stiv
Admin


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  Anima pon sij 30, 2012 10:11 am

Stiv je napisao/la:Stvaras - dakle zivis. drago mi je Anima da procitam ponovo koji stih od tebe. Jako lijepo napisano.

Ja.
Dragi moj "Stari prijatelju" dusu si mi toplinom ispunio sa tako malo rijeci..Hvala.
PS: Danas svoj slobodan dan posvecujem peru u nadi da kao nekada pokloniti nekome mogu, bar trenutak u kojem java se udalji..Pa ko zeli kaficu neka skuha i utone u interpretaciju jednog susreta na najljepsi nacin sto umijem..
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  Anima pon sij 30, 2012 10:14 am

" Ocima pjesnikinje"


Njegov san..bijeli sterilno cisti zidovi..zivot uokviren okvirovima, ponegdje uredno prikovan kao ukras sluzi...pomno biran kao dokaz uspjeha il´ kao lazan dokaz da ne treba puno, namjestaj.. odaje da u detalje planiran zatvor gradio je sam sebi..Ono cega ne manjka svjetlost je sto kroz ogromne prozore padajuc vjerovatno iziskuje dnevno robstvo, svim tim nevaznim stvarima, za koje bez da je svjestan toga zivi..Ponekad seta prsa punih ponosa kroz svoj san nasmijesen..ponekad uspijeva da potisne onaj duboko u njemu sakriven osjecaj neuspjeha..Njegov je san skup..ni trenutak nekada dok mu je zurio u susret nije razmisljao da sirina koju stvara, tjeskobu u dusi unijece..Ma kako da je, on stoji visoko na stepenici uspjesnih sanjara..Stoji bogatas tako dugo i stoji..sve do kobnog dana susreta sa siroticom..U prvom trenutku susreta sa njom osjeca tjeskobu..neki cudan strah za prici joj blize, kao da ona koja ispruzene ruke javno prosi uspjesna je a, on..Potiskuje vjesto taj osjecaj..neumorno prolazec kraj nje..potiskuje osjecaj, da ponosan pogled njen izravno mu oci ga plasi..i, tjerajuc strah ubaci ponekad po koji gros (ljubaznu rijec) u njen otrcan kofer..kao hvala za njenu pjesmu koju razumije a, ne razumije..Izbjegava vjesto dugo gledat joj u oci..izbjegava misao da na plocniku sjedi ogledalo ..plasi se a, u biti sve sto zeli je u ocima njenim vijedjeti ko je on..Ona pjevusi..ponekad place gorko..ponekad opet kao da je ptica ponese pjesmom tiho ga u visine..i uvijek onaj upitan pogled otjera ga u daljinu bas u trenutku kad skupi snage da joj pridje..Igra, za nju je sve igra..mirisi dusa lebde njenom pjesmom..i, ona pjevusi kao da je sve..Jednog bi dana sjedila obnazenih grudi besramno ih milujuci sama kao da neko nevidljiv milujuc ih osjeca ogromnu srecu..jedan bi dan puzuc plocnikom vristala kao da je luda i kao da vrisak njen prolomit treba granicu vidljivog svijeta i doprijet u drugi svijet..nekome posljednji put da kaze..ono sto duguje..A, onda opet napravila bi se da je stablo i mirnim glasom molila se danima nepokrecuc se sa mjesta..Ona voli...ali koga ona voli, uvijek bi se pitao na novo..kada bi se ona pravila da je rijeka i sumila njezne rijeci nekome..
Vidi je..on je vidi iz svoga sna..i njegove misli sve vise okupljaje misao..moram joj prici...
Na trenutke on je zali, sazaljeva..hrabro bi uzeo mac u ruke i sve one koji prozdrljivo gledaju u nju kao zvijeri sto cekaju zrtva da iznemogne..sasjekao..
Covjek ispunjenog sna..ne sanja..jedini san koji posjeduje budnih je ociju o njoj..ali izbjegava svaki put tu misao da mu je postala san i pocinje da si obajsnjava neobjasnjivo..budnim ocima onog sto prestao je da sanja, ispunivsi si najveci san..
Ne mari ona ni za sta, cudakinja..toliko toga desit joj se moze dok naga prosi..sacuvati je od same sebe on zeli..i tiho bez da ista bi rekao stao bi iza nje poput sjenke dok bi ona pjevajuc govorila..znam da si tu..
Opijen pjesmom..on uspijeva pobjeci svom robstvu..on trazi rijeci sa kojim bi probudio je iz sna..recitujuc njene rijeci kao da doziva caroliju zeljenu ..
Ona ga pomno mustra..i govori mu..ja sam ratnica..a, ne ono sto vidis..
Tjeskoban tvoj je svijet..premalena palaca je tvojih snova..i s´ smjehom otvarajuc kofer stari on cuje da mu ona govori..pogledaj sta sam ja stekla..Kako god da sagleda njen svijet..on uvijek vidi samo sitnu kovanicu il´ dvije..truljavu haljinu na njoj, bose noge..i, kada sklopi oci sve sto vidjeti moze..malena soba trosnih zidova..malesan prozor kraj kojeg sjedi..i ma kako da zeli on ne razumije da neko poput nje dobrovoljno bira ono sto ona zove ispunjen san..
Njen dom su obale..tu se sa plocnika sklanja..njeni prijatelji su ptice, stabla i nevidljiva bica iz bajki..al´ ona kad bi ga vodila svojim odajama nije ostavljala sumnju u njemu da zaista prica i cuje nekoga i nesto..i, da je sretna ma koliko nesretno pjeva..u tugi toj njenoj nemanja koje on vidi.. ona prica da ima..i kada bi se vratio u svoj besprijekoran san..on bi osjetio onu cudnu tjeskobu u njemu i budan provodio noci..ne zelec cuti sam sebe..
Volim te..rekla bi mu iz nista..Podigla bi obrve cudno se smjesec i upitala cesto..volis li me? Onda bi poput djeteta sto se igra plesala i smijala se glasno..ne ostavljajuc mu mogucnost da kaze..Ne..
Volim je..pomislio bi cesto..mora da je volim..taj osjecaj srece taj let u njenoj blizini..taj osjecaj kada gubim tjeskobu u sebi..to mora da je ljubav..
Ne mogu je voliti...ona bi porusila moj san..ona bi sve ovo samim ulazkom u san pretvorila u haos..ona ne bi znala cijenit nit cuvat svo ovo bogatstvo..kakva bi to bila slika..ja i ona..Ona je luda dovoljno da bi na bal naga dosla..il´ u truljavoj haljini svojoj gordo se isprsila kao da je kraljica veceri..
Laze..ona mnogo laze..kada je pogledam dobro..ljepotu posebnu nema a, volili su je prica veci bogatasi od mene i sanjaju je i dan danas..
Ne dam ja svoj san..on je vidljiv i lijep..na njemu zavide mi mnogi, u njemu imam svoj mir..sa njom nemir je sto bi imao..
Ona pjeva..on zeli samo najljepse pjesme..Ona pjeva..on zeli da ga nerastuzi pjesmom..ona pjeva..on zeli da se vidi ali´ ne zeli..
Godine gubi kraj nje..sebe gubi kraj nje..i sve vise slici lopovu sto krade sam sebe svom snu..
Ja sam ratnica..ponekad bi jasno cuo te rijeci..ali upitati je kakva.. nikad se usudio nije..
Posegni..cuo bi je nocu dok bi ispred svog sna okruzen sjajem svoga znoja..vodio svoje nevidljive bitke..
Ubi me..cuo bi je kako se smijuc iz daljine mu govori..
Ucinices ti to..ranit ces me..ranit..
A, onda iz nista jedne veceri stojec ispred njega..pogleda punog i zime i ljeta..mirnim glasom rekla mu je ..Sad!
Vrijeme kao da je stalo..Ona nije vise bila ona..on nije vise bio on..Dva protivnika, dva ratnika pod nocnim nebom sto se mjerkaju..
Moj mac bice tvoj mac..cuo je i ako sutke stojase pred njim..
U jednom trenutku vidjeo je samo, kako odlucno uci u njegov san zeli..i bitka njihova bjese za njegov san..
Ne!
Bilo je sve sto je uspjeo reci..prije nego se uhvatila za grudni kos..i cudno njezno..rekla mu tiho..
Ja idem..
Htjeo joj je rane zalijeciti..htjeo joj je reci..izvini..Htjeo joj je reci..volim te..umjesto svega sklopio je oci rukama i plakao poput djeteta..
Ona je nestala..kao sto nestaju neostvareni snovi..Ni jednom mu rijecju nije rekla..da jednom davno..ona posegnula taj isti mac nije i ako je on prodrijeo u njen san..i, ako je on progonio kao sjenka..I, ako je ona sirota..nikad mu nije rekla nemam nista za tebe..
Zatvoren u svome snu..pogleda uprtog u noc..on izgovori njeno ime..Tuzno..ni najtuznijom pjesmom ona to izreci ne moze..taj neopisiv bol..
Ogledalo..pjesnikinja, prosjakinja..sirota luda..nije lagala..Bogata zivotom..bogata sluhom..bogata snom..ona samo zivi i pjeva..
Ko sam?
Upitao bi je cesto nocu..Onda bi vidjeo njene gorke suze..cuo njen jecaj..i osjetio blag mriris krvi i jasmina iz njenih grudi kako kroz sipile prozora ulazi u sobu..i dusu mu miluje..
Ko sam?!
Ponekad vristi bezglasno..
Ona pjeva tiho..Ubiti me nije lahko..ali raniti zato najlakse.. ja kucam tiho na vrata..i pitam kad tad..Mozes li mi utociste dati?..
Volim te.
Noci su hladne i duge..covjek pred ogledalom konacno vidi sebe..Suza se kotrlja tiho mu licem..takvim se vidjeti nije htjeo..
Sirotica oblaci truljavu haljinu..ispred nje kofer otvoren prolaznicima kao da molecivo kaze..lijepu rijec..lijepu rijec udijeli..stvarnost je drugacija..ona ne prosi..vec nudi odgovor na pitanje..Ko sam u odnosu na ljubav..ja, i samo ja.. ako je ikada zaista sretnem..Mogu li je ugostiti svim svojim?..


PS: Dozvati ljubav u svoj zivot ne znaci i biti spreman za nju..onakva kakva je..i, ne znaci da je onaj ko jecajuc je doziva sutra je raniti nece..svojom nemocu da ono sto osjeca, stavi iznad onog sto ima.Vrlo cesto je to slucaj da se ljudi odluce protiv ..to su oni koje pjesnikinja vidi kako zure kraj nje..osjecajuc olaksanje kad se dovoljno udalje..

F.K.
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  Stiv pon sij 30, 2012 10:48 am

Nevjerovatno koliko jedno procitano pismo moze covjeka dovesti u razmisljanje. Razmisljanje o svom zivotu, o svemo sto je bilo i sto je moglo biti.
Stiv
Stiv
Admin


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  prolaznik ned vel 05, 2012 8:46 am

Svaki bi covjek trebao imati nekoga ili nesto sto voli, a zemlju bi trebali voljeti svi jer zemlju ne mozes prevariti, njoj treba tocno dati ono sto trazi. Ako ne znas razumjeti i voljeti zemlju, nijedan cvijet, nijedna biljka ti nece izrasti.
Zemlja voli milovanje, ona voli da je se njeguje, ali ne pricajuci nego okopavajuci je.
"Nasi su nas roditelji vodili na polje rano, u pet ujutro, jos su zvijezde bile na nebu. I Mjesec. Djed nam je pokazivao koja je koja zvijezda, jos je bila magla na polju, a kroz maglu dolazili su oraci...
Nasi su nas roditelji ucili - Zemlja je ono sto covjeku daje sve, daje ljepotu, snagu i plemenitost. Sve to dolazi iz zemlje."
"Nekad smi mi rekli ovako: -Kako mirise zemlja! Sto znaci "mirise" - mirisi. Zemlja mirise poslije svake kise. Onaj tko zivi na zemlji, taj to zna."
"Ja na primjer, kad me najjace boli glava, onda mislim: - Neces me bogme boljet. Idem na vrt da kopalam! - I odem na vrt. I tak dugo kopam i glava me prestane boljeti. Sve me prestane boljeti. I onda se naslonim na motiku i popijem jedno pivce"............
prolaznik
prolaznik
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  Bosanka ned vel 12, 2012 9:26 am


Navikli smo kad se kaze ljubav da uvijek pomislimo na istu osobu i pisemo o ljubavi izmedju dvoje ljudi,
muskarca i zene,a zaboravljamo koliko vrsta ljubavi postoji.

Bravo prolaznik,duboko si me bacio u razmisljanje ovom svojom ljubavi prema zemlji.
Shvatih da postoji duzi popis stvari i ljudi koje mogu svrstati pod ljubav,cak i kad nema muskarca kojeg volim.
E sad je drugo pitanje da li su te ostale vrste ljubavi samo surogat za ovu koja nam nedostaje.
Bosanka
Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  Lili ned vel 12, 2012 6:16 pm

LJUBAV JE CIKLUS

Kad si zaljubljen, povrijede te.
Kad te povrijede, počneš mrziti.
Kad mrziš, počneš zaboravljati.
Kad pokušaš zaboravljati, osjećaš prazninu.
A kad počneš osjećati prazninu…
Prije ili kasnije se ponovo zaljubiš.
Lili
Lili
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  Holidej uto vel 14, 2012 6:46 pm

Sretan dan Zaljubljeni!!! cmok cmok

Ljubav je kad se sjetis nekoga, ko nema nikoga da se sjeti njega!!! poljucab
Holidej
Holidej
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  Bosanka pet vel 17, 2012 5:13 pm


Zanimljivo.....

Samo se Holi sjetio dana zaljubljenih,svaka cast.
Bosanka
Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  Stiv sub vel 18, 2012 8:19 am

Ljubav je kad ti zena organizira proslavu 50 rodjendana, a ti se pravis kao da nista neznas
Stiv
Stiv
Admin


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  Bosanka pon vel 20, 2012 5:05 pm


Svaka cast sefe,od ovoga meni toplo oko srca kad sam procitala,
mogu si mislit koji lijep osjecaj kod tebe.
Bosanka
Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  Stiv pon vel 20, 2012 7:56 pm

bilo je fenomenalno. Bas sam mislio da sam prokuzio mnoge stvari kako ce biti, ali je bilo mnogo bolje nego sto sam se nadao. Mnogo iznenadjenja.
Stiv
Stiv
Admin


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  prolaznik čet oľu 01, 2012 9:29 pm

Vidite kako ljubav utice na pisanje - nema dugih postova Kad mi je ovo palo na pamet, samo sam stao, i ... Sta je ljubav? Sta da napisem? Kad je ljubav u pitanju - tesko se prenosi na papir, ali se duboko oseca (mozda je ljubav neopisivo osjecanje)???? tj. Mozete nekom na hiljadu nacina da kazete da je/ga volite, ali kako da rec ljubav opisete?
prolaznik
prolaznik
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  Bosanka sub oľu 10, 2012 7:38 pm



LjUBAV.....stvarno nema puno za pricat.

Kod muskaraca obicno zavrsi ovako

Bosanka
Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  Bosanka sub oľu 10, 2012 7:42 pm


A kod zena ovako....

Bosanka
Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 6 Empty Re: Ljubav

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.