Donji Rahic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljubav

+10
Stiv
kupina
roki
Malena
prolaznik
Beba
miki39
Holidej
dzejdzej
Lili
14 posters

Stranica 4 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  Lili pet stu 26, 2010 6:13 pm

NEIZMJERNA LJUBAV OCA I SINA

Lili
Lili
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  Lili sub pro 11, 2010 4:26 pm

Vjetar je sreo prekrasan Cvijet i zaljubio se u njega. I dok ga je nježno milovao, Cvijet mu je uzvraćao sa još više ljubavi izražavajući je bojom i mirisom.

No Vjetru se to učini nedovoljnim te on riješi:
- Ako dam Cvijetu svu svoju moć i snagu, on će mi uzvratiti sa još više ljubavi.

I Vjetar zaduva ka Cvijetu moćnim dahom svoje ljubavi. No Cvijet ne izdržao tu burnu Vjetrovu strast i slomi se.

Vjetar kad to vidje pokuša svim silama da ga podigne sa zemlje i oživi, ali mu svi napori ostadoše uzaludni. On onda odluči da se smiri i zaduva ka Cvijetu nježnim dahom svoje ljubavi, no Cvijet je već lagano venuo tu pred njegovim očima.

Zaurla tada Vjetar:
- Dao sam ti se svom snagom svoje ljubavi, a ti se slomi! Očigledno je da u tebi nije ni bilo dovoljno snage da mi uzvratiš ljubav. Znači, ti me nisi ni volio!

Ali Cvijet ništa ne odgovori…jer je već bio mrtav.

***

Svi vi koji volite, treba da zapamtite, da se ljubav ne mjeri snagom i strašću, već nježnošću i brižnim odnosom prema onome koga volite.
Lili
Lili
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  Lili ned sij 02, 2011 12:24 pm

Testiraj koliko je iskrena tvoja ljubav:

DLANOVI TI SE ZNOJE, SRCE UBRZANO LUPA, A GLAS TI ZASTAJE U GRLU?
+ To nije ljubav, to je zaljubljivanje.
NE MOŽEŠ SKINUTI POGLED ILI RUKE SA NJEGA?
+ To nije ljubav, to je požuda.
PONOSNA SI NA NJEGA I ŽELIŠ GA SVIMA PREDSTAVITI?
+ To nije ljubav, to je sreća.
ŽELIŠ GA, JER ZNAŠ DA JE ON TU PORED TEBE?
+ To nije ljubav, to je usamljenost.
S NJIM SI JER ON TO ŽELI?
+ To nije ljubav, to je sažaljenje.
S NJIM SI JER TE LJUBI I DRŽI ZA RUKU?
+ To nije ljubav, to je nesigurnost.
SRCE TI POSKOČI ČIM GA VIDIŠ?
+ To nije ljubav, to je strast.
OPRAŠTAŠ MU GREŠKE JER SE BRINEŠ ZA NJEGA?
+ To nije ljubav, to je prijateljstvo.
SVAKI DAN MU GOVORIŠ DA JE ON JEDINA STVAR NA KOJU MISLIŠ?
+ To nije ljubav, to je laž.
ODREKLA BI SE NAJDRAŽIH STVARI RADI NJEGA?
+ To nije ljubav, to je velikodušnost.
. . . . . . .

SRCE TE BOLI I SVE SE U TEBI LOMI KADA JE ON TUŽAN?
+ Da, to je LJUBAV.
PRIVLAČE TE DRUGI, ALI IPAK OSTAJEŠ S NJIM BEZ TRUNKE KAJANJA?
+ Da, to je LJUBAV.
PRIHVATAŠ NJEGOVE MANE JER SU I ONE DIO NJEGA?
+ Da, to je LJUBAV.
S NJIM SI ZBOG TE NESHVATLJIVE MJEŠAVINE BOLI, SREĆE I UŽIVANJA?
+ Da, to je LJUBAV.
DALA BI ŽIVOT ZA NJEGA?
+ Da, to je LJUBAV.
Lili
Lili
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  Bosanka pet sij 07, 2011 9:16 pm


Citala sam o prolaznikovom dijedu,pa moram nesto ispricati o babi.
Kod mene u susjedstvu ima starica koja zivi sama i niko je nezove imenom,svi je zovu "baba".Ja nju odvezem lijecniku kad god kaze da treba,a ona mi obidje dijete kad nisam tu i tako nekako razvlacimo ove teske dane.
Nekad me zove "cerko" a nekad "sejtane".
Pijemo mi kavu i ona kaze "znas kako ces znati jel te voli?Ako ti prvoj daje jesti".
Ja kazem nedaje mi baba prvoj jesti,vec skupa jedemo.Ona veli "ako ti stavlja u tanjir najbolji komad i ako nece pocet bez tebe,e onda te voli,to je ljubav."

Odlutase misli u proslost,srce se steglo "joj baba moja i hranio me,i mazio i pazio kad sam bila bolesna,i nikad jeo bez mene nije,govorio mi da cu zivjet ko princeza,govorio da cu biti najponosnija zena u drzavi samo da se jos malo strpim i onda nestao".
Otad nevjerujem u ljubav a babine teorije o ljubavi smatram zastarjelim.I zivim kao princeza,ali ne ona na tri zrna graska,vec od tri zrna graska.
Bosanka
Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  V E R I C A 80 sub sij 08, 2011 8:29 pm

Bosanka je napisao/la:
Citala sam o prolaznikovom dijedu,pa moram nesto ispricati o babi.
Kod mene u susjedstvu ima starica koja zivi sama i niko je nezove imenom,svi je zovu "baba".Ja nju odvezem lijecniku kad god kaze da treba,a ona mi obidje dijete kad nisam tu i tako nekako razvlacimo ove teske dane.
Nekad me zove "cerko" a nekad "sejtane".
Pijemo mi kavu i ona kaze "znas kako ces znati jel te voli?Ako ti prvoj daje jesti".
Ja kazem nedaje mi baba prvoj jesti,vec skupa jedemo.Ona veli "ako ti stavlja u tanjir najbolji komad i ako nece pocet bez tebe,e onda te voli,to je ljubav."

Odlutase misli u proslost,srce se steglo "joj baba moja i hranio me,i mazio i pazio kad sam bila bolesna,i nikad jeo bez mene nije,govorio mi da cu zivjet ko princeza,govorio da cu biti najponosnija zena u drzavi samo da se jos malo strpim i onda nestao".
Otad nevjerujem u ljubav a babine teorije o ljubavi smatram zastarjelim.I zivim kao princeza,ali ne ona na tri zrna graska,vec od tri zrna graska.

Bosanka, vjeruj u ljubav, jer ljubav je sve.....
vjeruj u ljubav, ne zivi bez nje....
V E R I C A 80
V E R I C A 80
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  Bosanka ned sij 09, 2011 8:36 am


Ne bi ja Vero nikako da zivim bez nje,ali eto,neznam zasto,uvijek me nekako zaobidje.
Bosanka
Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  prolaznik ned sij 09, 2011 5:49 pm

razum kaze preboli je
srce kaze nemogu volim je.....
prolaznik
prolaznik
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  Beba uto sij 18, 2011 3:47 pm

prolaznik je napisao/la:razum kaze preboli je
srce kaze nemogu volim je.....

Ovo je nekako dobro cheers
Beba
Beba
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  Lili sub vel 05, 2011 2:55 pm

Bez ljubavi čovjek je samo mrtvac na dopustu.
.............
Ljubav ženu čini bistroumnom, a muškarca zbunjenim.
Lili
Lili
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  miki39 uto vel 08, 2011 9:21 pm

Ljubav je privremeno ludilo. Nahrupi poput potresa, a onda se umiri. A kad se umiri, moraš odlučiti. Moraš otkriti je li vam se korijenje ispreplelo tako da je nezamislivo više ga ikada razdvojiti. Jer – to je prava ljubav
miki39
miki39
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  prolaznik sri vel 09, 2011 2:16 pm

LJubav:
gledam temu ljubav
i slusam muziku-pjesmu
za ljubav sam mladost dao pjeva Milance..
nisam dao mladost slago bi jer sam je upozno kasnije
a za nju bi dao sve......

prolaznik
prolaznik
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  miki39 čet vel 10, 2011 4:41 pm

prolaznik je napisao/la: LJubav:
gledam temu ljubav
i slusam muziku-pjesmu
za ljubav sam mladost dao pjeva Milance..
nisam dao mladost slago bi jer sam je upozno kasnije
a za nju bi dao sve......


eheheh naravno da bi slago,nema mladosti Very Happy morace milance tekst da mjenja... Rolling Eyes
miki39
miki39
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  Lili pet vel 18, 2011 3:37 pm

- Ljubav je kad neko para puno ima i koliko te voli pokaže njima svima.
Bez para ljubavi nema,.. šta će ti pusa kad ti fali najnovija krema!
Rolling Eyes Rolling Eyes veseo
Lili
Lili
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  miki39 sub vel 19, 2011 7:32 pm

Lili je napisao/la:- Ljubav je kad neko para puno ima i koliko te voli pokaže njima svima.
Bez para ljubavi nema,.. šta će ti pusa kad ti fali najnovija krema!
Rolling Eyes Rolling Eyes veseo

olaaa Shocked
miki39
miki39
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  Bosanka pet vel 25, 2011 3:46 pm


Hoću da mi prolaznik kaze s obzirom na njegovo dugogodisnje iskustvo,koliko ove ljubavne zavrzlame traju dok ih neprebolis?Koliko dugo se moze misliti o osobi s kojom nemozes biti a da ostanes normalan?
I molim te nemoj svojoj drugarici da dajes gornju granicu,vec onu najminimalniju kad to pocinje dijelovati da covijek prebolijeva?

Mada mi se cini da dok prolaznik ovo procita i odgovori,ja ima da umrem od ljubavi jedno 16 puta.
Nema te covijece!
Bosanka
Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  Anima ned vel 27, 2011 9:08 am

"Uzdah stare Zene"

S´ vremena na vrijeme skinem katanac ..udjem u kamenu kulu( da, to si ucinio od mog srca) i prosetam odajama..Oh..uzviknem s´ vremena na vrijeme pa zar si mi cvijece donosio..kako da nevidjeh..gdje mi bijehose oci?..Ahh..zar si mi ogrlicu darivao..pa zasto je nikad nisi ..Ehh. da je sad nosim oko ovog uvehlog vrata kasno je..mladjanom insanu bijese namijenjena..Uznemiri mi se dusa..kad vidim sehare krcate..zadrhte mi ruke..pa tu su pisma nasa..pjesme i uzdasi tvoji..Zaputim se hodnicima..vidim karminom pisana imena..uz zidove bijele klupe..pa se osmjehnem..Znao si ti da ce mi trebat..jer ne sele se srca iz srca..ni u podmaklim godinama..Uski su prozori u kuli staroj..ko nekad se protegnut na prste ne mogu..i, to si ti znao..i sacuvao me u ovim godinama hajke ispred kule..S´ vremena na vrijeme..kad me snaga sluzi..skinem katanac..udjem u kulu..ponesem osmjeh u svjetlost dana..Ehh..kako si mudar bio moja Muzo..ne gradivsi kulu mi u oblacima..Znao si ti sijedokosa duso..da vrijeme ce uskratit noge snagom..i krila stesat zivot s´ godinama..i, da ce najduzi put od nekoc s´ vremenom postat najkraci put ka sreci...pogled u srce..Ee.kako sam nekad plakala jer si mi srce zazidao...ehh..kako te danas blagosivljam..sijedkosa duso..sto si mi srce kad bijese najcisce zazidao..Ahh..lijepo li je stariti..drhtavom rukom milovat sjecanja..Nekad u mladosti mojoj.. nerazumljive geste starica i onaj blag osmjeh kad besjedec jedna s´ drugom pomiliju prsa..ja sada razumijem..S´ vremena na vrijeme..isetam se u bascu kule..s´ bunara se napijem svojih djevojackih suza..pa se u meni zivot probudi..i lahkim korakom vratim se u stvarnost..kljucic poljubim pa u oci svoje spustim..Lijepo li je starit volec..

F.K.

Kao nekad s´ postovanjem posveceno mojoj Muzi Smile
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  Stiv ned vel 27, 2011 9:25 am

Ja mislim da je Ljubav i sjecati se proslih trenutaka i ponovo otkrivati u njima koliko nam neko nedostaje.
Stiv
Stiv
Admin


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  Anima ned vel 27, 2011 11:03 am

Ljubav je ljubav..nijedna nije ispravnija ni bolja od druge..ljubav moze biti sve..i samim time uvijek ljudima daje sansu da se ne razilaze u misli na nju..vec toleranto susretnu jedni druge..s´ onim tako ljudskim osmjehom i mislju..Lijepo je sto nekoga volis.. Very Happy

Osjetiti zrak prazan pun mirisa necije duse..ne imati a, ne osjecati se ne voljenom..ne kajati se..ne morati tragati da bi se pronaslo..vec samo pogled u srce spustiti i znati..neko je zaista tu..Ne odreci se vec pustiti..malenkost svoju prevazici..shvatati da mnogo toga sto covjek cini nema veze sa ljubavlju koju osjeca za nas..poucuti sebe da i ako nas neko voli, ne odrice se drugih ljubavi..u protivnom ako to ocekujemo, sami ne volimo nesebicno..Hirovitost uma i ocekivanje pobit moze sve ove rijeci...ali, dusa zna..nauci sa godinama..da ljubav nema sto ima..inace ona sama imala bi neki nazovimo privezak uza sebe.Ljubavi su drugacije..i ne da najintenzivnija pobjedjuje..jer ljubav neporazava drugu ljubav..neumanjuje njenu velicinu u necijem zivotu..Meni staroj Animi ljubav je dala sansu..da shvatim njenu ljepotu osjecajuci je za druge..i mnogo suza kostala me ta lekcija prije nego sam je dusom prihvatila..Mladost je ocekivala ljubav za ljubav da bi bila " to ta ljubav"..Ali..Ljubav ostaje samo Ljubav..u mome zivotu ona je "Voliti"
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  Lili ned vel 27, 2011 4:13 pm

Stiv je napisao/la:Ja mislim da je Ljubav i sjecati se proslih trenutaka i ponovo otkrivati u njima koliko nam neko nedostaje.

Potpisujem sefe ovo sto si napiso.!!! cheers cheers piva
Lili
Lili
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  Bosanka uto oľu 01, 2011 10:12 pm


Naucih od vas ponesto i o ljubavi.
Dvije recenice iz ovog zadnjeg Animinog pisma,nekako mi poslozise stvari na mijesto,to jest na srce.
Shvatih da se protiv ljubavi nemozes i netrebas boriti,vec pustis da zivis s tim,pa makar i nebili skupa s onim koga volimo.To je znak da smo zivi i da je to ostavilo traga u nama,a to valjda i jeste smisao ljubavi.
Bosanka
Bosanka
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  prolaznik sri oľu 02, 2011 12:30 am

Bosanka je napisao/la:
Hoću da mi prolaznik kaze s obzirom na njegovo dugogodisnje iskustvo,koliko ove ljubavne zavrzlame traju dok ih neprebolis?Koliko dugo se moze misliti o osobi s kojom nemozes biti a da ostanes normalan?
I molim te nemoj svojoj drugarici da dajes gornju granicu,vec onu najminimalniju kad to pocinje dijelovati da covijek prebolijeva?

Mada mi se cini da dok prolaznik ovo procita i odgovori,ja ima da umrem od ljubavi jedno 16 puta.
Nema te covijece!
Eto nije proslo dugo vremena ja procita,a sta da ti kazem?
ako iskreno volis nikad neces probolit
uvijek negde u pozadini stoji parkirano...



prolaznik
prolaznik
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  miki39 sri oľu 02, 2011 11:03 am

nije ljubav kad se dvoje voli, nego kad meni muz masira noge Shocked
miki39
miki39
Stariji forumaš
Stariji forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  Anima sri oľu 02, 2011 2:25 pm

Ljubav je.......

Ehh..ja..Ponekad kada o ljubavi mislim..zamislim je kao divnu bascu u kojoj cvjetaju neobicni cvjetovi, razne biljke..neobicne ptice slijecu na neobicno drvece..bascu u kojoj svako drugacije vidi te posebne cvjetove, ptice i drvece ..Onda zamislim u njoj jedan bunar..skromnu klupicu pored njega sa obicnom strehom..ali, sav taj tako obican prizor ima jedno svojstvo..da kroz svoju obicnost tako neobicno i zadivljujuce izgleda da svako ko kada ugleda ljubav u vidu basce pozeli uci u tu bascu, prosetati bar, popiti sa bunara( umoran od puta )gutljajcic vode i naci pod strehom skloniste..A, onda opet sjeta mi licem prodje..Covjek je samo covjek.I moja stara dusa kaze..ehh..covjek se prvo zadivi obicnosti..prirodnosti, vidi u prvom trenutku sve sto treba za srecan biti .. u toj carobnoj basci..ali, sa vremenom (pocesto) zanesen iluzijom da sve treba preurediti i sebi prikladiti izmjenio bi je..Jednog dana sagardio bi nesto kao kucice..kafeze za ptice..cvijece bi rasadjivo..cinio cvijetne lijehe..drvece bi kalemio..jedna bi klupa bila premalo il´ preskromna..bunar bi mozda postao cesma..i, sta bi bilo..Ehh..moja stara dusa uzdise..Bilo bi sto cesto biva kada covjek sretne ljubav...sa vremenom bi poceo da je mijenja, poceo bi je sebi prikladjivat da mu je lakse i ta basca bi izgubila svoj sjaj..Postala bi mozda jos ljepsa ali, one cari neobicnosti ne bi vise imala..ili bi zavehla jer biljke su nekoc same birale gdje zele da cvatu a, ptice se odselile jer bi covjek grane podkresivo..Covjek susretne bez ocekivanja tu bascu..basca mu se osmjehne i sapne..tvoja sam..a, covjek sve sto zamisli i pomisili da je njegovo..nekako ima zelju da obiljezi necim svojim..i time promijeni..da bi na kraju rekao..Ljubav je kriva..ona se promijenila..mislio sam da je ..i u tome mislio sam da je ovaka, onaka..i da ce biti ovaka i onaka...oda se mojoj staroj dusi misao da covjek ne razmislja svo vrijeme najbitnije..zalijevati samo bascu..i moci uzivati u njoj uvijek kao u prvom trenutku ..jer bas u prvom susretu ..basca ispuni covjeka u potpunosti..ucini ga sretnim samo sobom i onim sto je ona..
Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  Lili ned oľu 06, 2011 9:07 am

" Ljubav je komplikovana stvar ako je jedan od partnera nerazuman".
Lili
Lili
Legenda foruma
Legenda foruma


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  Anima ned oľu 13, 2011 8:54 am

Od skrtog velikodusnog ili od velikodusnog skrtog..sve to ljubav od covjeka napraviti moze..Razumnog nerazumnim i obrnuto..strah od gubitka iste cini sto cini..Ljubav uvelicati ne moze covjek rijecju niti je umanjiti..ponekad na zalost ponekad na radost..Ali, bez sumnje covjek kada zavoli i voli nekoga zabavi se samim sobom podobro i tako uci i raste u dusi..Ljubav i boli i lijeci..i sve ama bas sve sto ona cini produkt je nasih misli o njoj..Mislio covjek voljen sam..sretan je..sumnjao covjek u neciju ljubav u sebi budi tugu, bol i nesrecu..u jednoj te istoj ljubavi ljudi se mogu osjecati razlicito..voljeno i ne voljeno..sve zavisi od poztivnosti misli..Kroz misao ljudi vole ljude koje nisu ni sreli ili prije nego ih sretnu ili ih nikada ne sretnu..i, to kaze mnogo kolliku ulogu igraju vlastite misli u ´´voliti´´..Sretne su ljubavi u kojima ljudi vjeruju da su voljeni..i, toliko dugo su sretne dok se ne pocnu traziti dokazi..ljubav je tesko dokazati jer je prvobitno osjecaj za nekoga..Ljubav kroz geste moze biti ali ne mora biti ljubav..nekada covjek covjeku neodaje ocigledno gestama da ga voli ..a, zbog toga ne voli manje od onoga sto prostire svijet pred noge..

Anima
Anima
Forumaš
Forumaš


[Vrh] Go down

Ljubav - Page 4 Empty Re: Ljubav

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.